Lietuvoje

2013.12.17 12:33

A. Butkevičius pasakė, kas laukia kitais metais

Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, DELFI.lt2013.12.17 12:33

Metinėje spaudos konferencijoje premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad jo vadovaujamam ministrų kabinetui pavyko pasiekti energetikos kainų lūžį: pinga elektra, dujos ir šildymas. Šildymo pigimą premjeras prognozuoja ir kitąmet.

Metinėje spaudos konferencijoje premjeras Algirdas Butkevičius tvirtina, kad jo vadovaujamam ministrų kabinetui pavyko pasiekti energetikos kainų lūžį: pinga elektra, dujos ir šildymas. Šildymo pigimą premjeras prognozuoja ir kitąmet.

„Kitais metais šildymo kainos dar labiau mažės. Tam įtakos turės masinė renovacija, savivaldybių perėjimas nuo dujų prie biokuro. Renovacija ir alternatyvaus kuro naudojimas ne tik mažina kainų naštą vartotojams, bet ir mažina priklausomybę nuo vienintelio dujų tiekėjo Rytuose“, – tvirtino jis.

Premjeras skaičiuoja, kad vieno kvadratinio metro šildymas per šildymo sezoną atpigs 6 Lt, taigi 50 kv. m buto šildymas per sezoną bus 300 Lt pigesnis.

Jo teigimu, kitąmet mažiau išleisdami komunalinėms paslaugoms gyventojai galės daugiau skirti kitoms reikmėms.

Daugiau uždirbantys gali šiek tiek atsipūsti

Premjeras pripažino, kad ateinančiais metais reikėtų laukti permainų darbo pajamų apmokestinime.

„Ateinančiais metais analizuosime mokestinę sistemą, jeigu bus taikomi mokestiniai pokyčiai su viena pagrindine kryptimi, kad darbo pajamų apmokestinimas mažėtų mažiau uždirbantiems“, - spaudos konferencijoje kalbėjo jis.

Tačiau A. Butkevčius tvirtino, kad kol kas daugiau uždirbantiems mokesčių didinti neplanuojama.

DELFI primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybę priėmusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pagyrė ministrų kabinetą, kad šis sugeba atlaikyti Rusijos dujų milžinės „Gazprom“ spaudimą ir kad tęsia bent vieną energetikos projektą – suskystintųjų gamtinių dujų terminalo statybą.

Vyriausybė derasi su „Gazprom“ dėl pigesnių dujų, kurias dabar Lietuva perka brangiausiai Europoje.

Šiame kontekste Rusija norėtų, kad Lietuvos Vyriausybė atsiimtų iš Stokholmo arbitražo 5 mlrd. litų vertės ieškinį prieš „Gazprom“, pasirašytų tarpvalstybinį susitarimą dėl dujų tranzito į Karaliaučių, pasirašytų ilgalaikę – iki 2020 metų – dujų tiekimo sutartį.

Be to, „Gazprom“ nori, kad Lietuva neskubėtų įgyvendinti Trečiojo ES energetikos paketo, pagal kurį iki kitų metų lapkričio „Gazprom“ turėtų visiškai pasitraukti iš magistralinių dujotiekių verslo, perleisdamas jo turimas „Amber Grid“ akcijas.

Šią Vyriausybę sudaro keturių partijų koalicijos deleguoti ministrai – Lietuvos socialdemokratų partijos, Darbo partijos, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lenkų rinkimų akcijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.