Lietuvoje

2013.12.14 20:39

L. Linkevičius protestuotojams Kijeve išdalijo 400 pirštinių

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Kijeve, opozicijos ir eurointegracijos šalininkų Maidane, išdalijo 400 rankomis megztų „europirštinių“.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Kijeve, opozicijos ir eurointegracijos šalininkų Maidane, išdalijo 400 rankomis megztų „europirštinių“.

Protestuotojams jau tris savaites šąlant naktimis, kai spaudžia 10 laipsnių šaltis, Lietuvos užsienio reikalų ministras dalijo pirštines. Pasak opozicijos lyderių, „Euromaidanui“ aktyvus ES palaikymas labai svarbus. Tai esą drausmina šalies oficialią valdžią.

„Išgirdome visuose susitikimuose su opozicija –  su Vitalijumi Klyčko ir kitais atstovais, kad jie nepaprastai vertina mūsų dalyvavimą. Tas buvimas yra minimumas, o kartu ir labai daug, kad šie tiek stabilizuotų padėtį, galbūt sudrausmintų [valdžios atstovus]“, – sakė L. Linkevičius.

„Mes širdingai dėkingi Lietuvai, visiems lietuviams, politikams už pagalbą ir paramą. Už tai, kad mus remia. Lietuva yra svarbiausia [mūsų] advokatė Europos Sąjungoje“, – kalbėjo Ukrainos partijos „Svoboda“ lyderis Olegas Tiagnibokas.

Tačiau vos už 200 metrų nuo „Euromaidano“ mitinguojantiems Viktoro Janukovyčiaus šalininkams iš Regionų partijos advokatų nereikia. Juos saugo specialiosios pajėgos, du mitingus atskyrę užkardomis. „Euromaidano“ dalyviai per užkardą Regionų partijos mitinguotojus kvietė pereiti į jų pusę.

„Prie užkardos atėjau iš „Euromaidano“. Su geriausiais ketinimais, nes mes – viena tauta. Mus Aukščiausioji Rada padalijo į dvi dalis, tarp mūsų pastatė jaunus pareigūnus. Ar teisinga padalinti tautą?“ – klausė protestuotoja iš Kijevo Anastasija.  

„Neteisinga, kad mus išskyrė autobusais ir supriešino. Nenorime būti priešais“, – antrino „Euromaidano“ protestuotoja Ruslana iš Lvovo.

Tuo metu Regionų partijos mitingo dalyviai į Kijevą sako atvykę niekieno neraginami, tačiau pasibaigus darbo valandoms – apie pusę šeštos – aikštėje neliko nė vieno V. Janukovyčiaus rėmėjo.

„Atvykau savanoriškai palaikyti Viktoro Janukovyčiaus, vyriausybės, nes manau, kad jie asociacijos sutarties nepasirašė dėl svarbių priežasčių. Gal dėl to, kad neturime infrastruktūros. Bet turime darbo, laiku moka atlyginimus“, – kalbėjo Regionų partijos mitingo dalyvis Pavelas iš Kirovogrado.

„Palaikau prezidentą. Manau, kad tai kiekvieno tikro ukrainiečio pareiga. Juk „Euromaidano“ opozicija neturi jokio plano, ką daryti su ekonomika, o valdžia turi“, – tvirtino Regionų partijos mitingo dalyvis Ruslanas iš Donecko.

Tuo metu „Euromaidane“ niekas skirstytis neketina. Jo scenoje šeštadienį koncertavo roko grupė iš Lietuvos „Skylė“, prieš porą dienų „euromaidaniečius“ linksmino „Biplan“.