Lietuvoje

2013.12.13 17:00

Prezidentė žada pozityvios kritikos Vyriausybei

DELFI.lt 2013.12.13 17:00

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad jos tonas Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės atžvilgiu pastaruoju metu sušvelnėjo. Tačiau tai esą nereiškia, kad kritikos nebebus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pripažįsta, kad jos tonas Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės atžvilgiu pastaruoju metu sušvelnėjo. Tačiau tai esą nereiškia, kad kritikos nebebus.

Aptardama per metus nuveiktus darbus, D. Grybauskaitė Vyriausybei pažėrė komplimentų. Tai prezidentė aiškina ir sudėtingais, bet sėkmingai atliktais Ministrų kabinetui tekusiais darbais.

„Tonas sušvelnėjo. Bet iškart noriu pasakyti, kad metai buvo ypatingi. Tai buvo ir ES Tarybos pirmininkavimo metai, kai kurių projektų tęstinumo metai. Taigi tame fone aš ir įvertinau šios Vyriausybės darbą“, – viešėdama Anykščiuose žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Vis dėlto „pozityvios kritikos“ Vyriausybei ji neišsižada.

„Pastabų dar bus. Be kritikos arba be pozityvios kritikos tikrai jokia Vyriausybė gerai nedirbs. Taigi palikau tą pozityvią kritiką šiek tiek vėlesniam laikui. O dabar tiesiog norėjau padėkoti Vyriausybei už tai, ką ji padarė. Už gerą pirmininkavimą, už energetinių projektų – ypač suskystintų dujų terminalo – vystymą. O visa kita – pakalbėsim vėliau“, – pridūrė D. Grybauskaitė.

Penktadienį sukanka metai nuo tada, kai A. Butkevičiaus Vyriausybė pradėjo darbą. Prezidentė ne sykį kritikavo Ministrų kabinetą, konfrontacijos prasidėjo jau Vyriausybės formavimo stadijoje. D. Grybauskaitė vieną po kito atmetinėjo Darbo partijos kandidatus į ministrus. Tarp politikų, likusių per žingsnį nuo ministro portfelio, atsidūrė ir trys Seimo nariai: Kęstutis Daukšys, Virginija Baltraitienė bei Seimo pirmininke neseniai tapusi Loreta Graužinienė.