Lietuvoje

2013.12.13 16:02

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl siūlymo papirkti Seimo narę A. Stancikienę

BNS2013.12.13 16:02

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo siūlymo papirkti Seimo narę Aureliją Stancikienę.

Vilniaus apygardos prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl galimo siūlymo papirkti Seimo narę Aureliją Stancikienę.

Pasak ikiteisminį tyrimą organizavusio ir jam vadovavusio Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroro Giedriaus Tarasevičiaus, tyrimo metu buvo susidurta su keblumais norint apklausti A. Stanckienę ir iš jos sužinoti daugiau apie tiriamo įvykio aplinkybes.

Pasak Generalinės prokuratūros pranešimo, kai kviečiamas asmuo ignoruoja pareigūnų šaukimus atvykti, apklausų metu atsisako nurodyti neva nusikaltimą padariusį asmenį, tyrimui vadovaujantis prokuroras savo nutarimu gali skirti baudą už liudytojo pareigų nevykdymą. Tokią įstatyme numatytą procesinę prievartos priemonę, už atsisakymą nurodyti kyšį siūliusį asmenį bei atskleisti kitas tyrimui reikšmingas aplinkybes, prokurorui teko ir A. Stancikienei.

Jai buvo skirta 10 MGL dydžio – 1,3 tūkst. litų baudą. Balandžio 17 dieną priimto nutarimo liudytoja A. Stancikienė neskundė, tačiau ir po to galimai kyšį Seimo narei siūlęs asmuo, kuris, remiantis jos parodymais, jai yra žinomas, teisėsaugai nebuvo įvardytas.

Kaip skelbė BNS, Seimo narė moka baudas, tačiau pareigūnams neįvardija asmens, kuris, kaip ji pati viešai yra pareiškusi, siūlė jai kyšį. Lapkričio 29 dieną Vilniaus apygardos teismas nagrinėjo prokuroro skundą dėl lapkričio 5 dieną apylinkės teismo priimtos nutarties, kuria panaikintas nutarimas skirti Seimo narei 15 MGL dydžio – 1 tūkst. 950 litų baudą. Tokio dydžio baudą parlamentarei buvo nusprendęs skirti prokuroras, nes ji atsisakė įvardinti asmenį, kuris esą jai siūlė kyšį.

Antrą kartą už vengimą duoti parodymus nubausta politikė pasiskundė apylinkės teismui. Šis konstatavo, kad A. Stancikienė už tą patį negali būti baudžiama du kartus. Vilniaus apygardos teismas prokuroro skundą atmetė. Kadangi dar vyksta ikiteisminis tyrimas, teisėjai išsamiau nutarties motyvų nekomentuoja.

Šiemet sausio mėnesį tiesiogiai transliuotoje radijo laidoje Seimo narė A. Stancikienė pareiškė, kad jai buvo pasiūlytas 2 tūkst. kyšis už tai, kad ji pavėluotų ar iš viso neateitų į Seimo Aplinkos apsaugos komiteto posėdį, kuriame bus svarstomi skalūninių dujų Žygaičių kaime klausimai. Dėl šio fakto vasario 12 dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas, kurį atlikti buvo pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnams.

A. Stancikienė neįvardijo kolegos, kuris bandė ją papirkti ir pati į prokurorus nesikreipė. Į prokurorus kreipėsi konservatorius Liutauras Kazlavickas.

Seimo narys turi teisinę neliečiamybę, tačiau baudos skyrimas jo laisvės nevaržo, todėl Seimo sutikimas tam nereikalingas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.