Lietuvoje

2012.08.05 15:38

Šiauliuose – modernūs savarankiško gyvenimo namai

Šiauliuose ant Rėkyvos ežero kranto atidaryti modernūs savarankiško gyvenimo namai. Juose jau apsigyveno pirmieji gyventojai.    

Šiauliuose ant Rėkyvos ežero kranto atidaryti modernūs savarankiško gyvenimo namai. Juose jau apsigyveno pirmieji gyventojai.

80-metė buvusi  modelinių drabužių siuvėja Marija Drizgova jau išsidėliojo kambaryje savo daiktus. Senolė sako, kad po ligos jai vienai sunku susitvarkyti, duktė gyvena toli ir pasirūpinti mama negali, todėl pastaruosius trejus metus ji gyveno globos namuose.

„Ten, žinote, buvom suspausti po 4 žmones, vargome ir pykomės, visko buvo, o dabar ramu. Sakau, kad nors senatvėje pagyvensiu gerai“, – džiaugėsi Marija Drizgova.

Kol kas į savarankiško gyvenimo namus perkelti septyni globos namų gyventojai.

„Netikėjau, kad mus į tokias naujas patalpas atkels. Globos namuose į antrą aukštą lipdavome ir vėl žemai nusileisdavome. Reikėdavo išpilti lauk, kai pavaikščioti norėdavome. O dabar čia viskas ant lauko labai smagu, ir oras, ir balkonas“, – linksmai nusiteikusi kalbėjo Vladislava Rimkienė.

Senas keturių aukštų pastatas per dvejus metus visiškai rekonstruotas už daugiau kaip 6 mln. litų, didžioji dalis sumos – ES fondų parama. Apšiltintos sienos, pakeisti langai ir durys, sutvarkytos komunikacijos, įrengta per pusšimtį kambarių. Juose apsigyvens apie 90 šiauliečių. Pirmuose dviejuose aukštuose – garbaus amžiaus senoliai ir turintys fizinę negalią žmonės, kituose – sergantys psichikos ligomis.

„Tai žmonės, kurie gali savimi pasirūpinti su maža mūsų socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų pagalba. Jie gali nueiti į parduotuvę, jeigu reikės – mūsų darbuotojai padės. Tie, kurie gali sau gamintis valgyti, gali nuvažiuoti į miestą, užsiiminėti savo mėgstamu gyvenimu, kaip ir buvo anksčiau, prieš patenkant į savarankiško gyvenimo namus“, – sakė Šiaulių globos namų direktorė Danutė Akaveckienė.

Gyventojus į šiuos namus atrenka speciali komisija. Jais rūpinasi 18 darbuotojų. Savivaldybei vien šiemet namų išlaikymas kainuos per 600 tūkst. litų, penktadalį savo pensijos turės pridėti patys gyventojai.