Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Į Lietuvą atvyks lietuvių kilmės Nobelio premijos laureatas R. Shilleris

ELTA2015.09.08 13:45

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimu gruodžio 13–16 dienomis Lietuvoje lankysis lietuvių kilmės 2013-ųjų Nobelio ekonomikos premijos laureatas, Jeilio universiteto ekonomikos profesorius Robertas J. Shilleris.

Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus kvietimu gruodžio 13–16 dienomis Lietuvoje lankysis lietuvių kilmės 2013-ųjų Nobelio ekonomikos premijos laureatas, Jeilio universiteto ekonomikos profesorius Robertas J. Shilleris.

„Džiugu, kad vienas įtakingiausių ekonomistų pasaulyje, kurio patarimų klauso politikai ir verslininkai, yra lietuvių kilmės. Jis puikiai įkūnija Globalios Lietuvos idėją, kuria siekiama telkti pasaulio lietuvių patirtį valstybės pažangai ir gerovei kurti“, – sakė L. Linkevičius.

Pasaulyje žinomas mokslininkas, populiarių ekonominių knygų autorius vizito metu susitiks su Prezidente Dalia Grybauskaite, lankysis Vilniaus universitete.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, remdamasis savo knyga „Finansai ir geroji visuomenė“ (Finance and the Good Society), profesorius skaitys paskaitą, į kurią kviečiami universitetų atstovai, politikai, mokslininkai, finansų ir ekonomikos ekspertai, verslo asociacijų nariai, studentai.

Nekilnojamojo turto tema R. Shilleris kartu su Lietuvos banko ekspertais diskutuos tarptautinio socialinio tinklo „Global Lithuanian Leaders“ organizuojamame renginyje, taip pat kalbėsis su Investuotojų forumo nariais.

Ketvirtą kartą Lietuvoje besilankysiantis garsus mokslininkas kartu su šeima dalyvaus Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pabaigai skirtame koncerte, aplankys Vilniaus senamiestį.

R. Shilleris yra vienas iš daugelio lietuvių kilmės amerikiečių, kurių tėvai emigravo iš Lietuvos dar prieš nepriklausomybės atkūrimą 1918 metais. Jo senelis, Jurgis Ignas Szileris, atvyko į JAV 1908-aisiais.

Šių metų Nobelio ekonomikos premija skirta amerikiečiams Eugeneui Famai, Larsui Peteriui Hansenui ir R. Shilleriui.

Premija ekonomistams skirta už jų darbus, susijusius su „empirine aktyvų kainų analize“.

Premijos vertė – 8 mln. Švedijos kronų (1,2 mln. JAV dolerių), ją lygiomis dalimis pasidalino trys premijos laimėtojai.

Nobelio premijos Stokholme teikiamos gruodžio 10-ąją, premijos įkūrėjo Alfredo Nobelio mirties dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt