Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.12 09:33

Šilti rudeniniai orai ims vėsti savaitgalį

Sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT radijui prognozavo, kad ketvirtadienio orai nedaug skirsis nuo trečiadienio. Bus gana šilta. Šaltukas sugrįš savaitgalį.

Sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė LRT radijui prognozavo, kad ketvirtadienio orai nedaug skirsis nuo trečiadienio. Bus gana šilta. Šaltukas sugrįš savaitgalį.

Ketvirtadienį danguje kybos pilki žemi debesys, iš kurių gali padulksnoti, palynoti. Pirmoje dienos pusėje išlieka rūkų tikimybė. Kai kuriuose jie trumpam rajonuose dar gali sumažinti matomumą. Įdienojus jie išsisklaidys dėl stiprėjančio vakarų-pietvakarių vėjo. Pajūryje jo gūsiai vakare sieks iki 14 m/s. Tempera kils nedaug, bet svyruos tarp 2–7 laipsnių šilumos.

Penktadienį nedidelių kritulių taip pat nepavyks išvengti – daugiausia lynos. Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį pūs stiprokas gūsingas pietvakarių vėjas. Pavojingesni gūsiai tikėtini vakariniuose rajonuose. Jie sieks 15–18 m/s greitį. Penktadienio dieną vėjas pasisuks į šiaurės vakarų. Jis pradės rimti. Temperatūra naktį svyruos apie nuo 2 laipsnių šilumos iki 2 šalčio. Neigiama temperatūra tikėtina pietiniuose ir rytiniuose rajonuose, čia formuosis ir plikledis, bus slidu. Dieną bus 1–6 laipsniai šilumos.

Savaitgalį pamažu šals. Vietomis tikėtini krituliai. Jie bus negausūs. Kiek daugiau kritulių sulauksime sekmadienį. Temperatūra pradės kristi. Šeštadienio naktį jau daugelyje rajonų ji nukris iki 2–7 laipsnių šalčio, tik pajūryje ji išliks teigiama. Dieną svyruos apie 0. Rytiniuose rajonuose bus apie 3 laipsnius šalčio, pajūryje – apie 2 šilumos. Laikantis neigiamai temperatūrai ir sulaukus kritulių, jei tai bus dulksna arba lietus, gali formuotis tokie pavojingi reiškiniai kaip lijundra. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi