Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Paulauskas reanimuoja „Snoro“ tyrimą

Praėjusios kadencijos Seime dirbusios laikinosios komisijos „Snoro“ banko žlugimui tirti darbas yra atnaujinamas. Nors pačios komisijos seniai nebėra, jos išvadas ketinama tvirtinti Seime.

Praėjusios kadencijos Seime dirbusios laikinosios komisijos „Snoro“ banko žlugimui tirti darbas yra atnaujinamas. Nors pačios komisijos seniai nebėra, jos išvadas ketinama tvirtinti Seime.

Apie tai trečiadienį informavo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas.

Vadinamoji „Snoro“ komisija ankstesnės kadencijos Seime įstrigo paskutinėje savo darbo fazėje. Protestuodami prieš dabartinio aplinkos ministro Valentino Mazuronio vadovaujamos komisijos išvadų projektą, palankų Londone prisiglaudusiems „Snoro“ buvusiems akcininkams, dešinieji atsisakė joje dirbti. Taip žlugo kvorumas, ir išvados nebuvo priimtos.

Dabar jas ketinama tvirtinti naujos kadencijos Seime. Tokią išvadą po pokalbio su V. Mazuroniu priėjo NSGK vadovas.

„Išgirdome (iš V. Mazuronio – DELFI) atsakymą, kad jos yra aktualios. (...) Atrodo, kad aktualus būtų šiandien klausimas išvadas teikiant Seime. Tyrimo mes neatnaujinsime – jo ir nereikia atnaujinti. Tiesiog tas išvadas reikėtų patvirtinti“, – po NSGK ir Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos bendro posėdžio žurnalistams teigė A. Paulauskas.

Tuo metu NSGK nariai, konservatoriai Rasa Juknevičienė ir Arvydas Anušauskas pasisako prieš „Snoro“ komisijos darbo reanimavimą. Esą išvadų patvirtinimas būtų politinis pareiškimas, kurio kaip tik reikia Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko advokatams, siekiantiems, kad jų klientai ekstradicijos byloje nebūtų išduoti Lietuvai.

„Kitų metų sausio mėnesį Londone bus skelbiamas sprendimas dėl ekstradicijos. (...) Tai būtų didžiulė parama gynybai. V. Antonovo ir R. Baranausko gynybai. Jų advokatai pagrindiniu argumentu ginant savo klientus laiko politinį argumentą, neva Lietuvos Respublika susidoroja su šitais žmonėmis politiškai. Tokie veiksmai, kokius dabar atlieka NSGK kartu su Kriminalinės žvalgybos komisija, gali būti panaudoti kaip pagalba ginant susikompromitavusius ir nuo teisėsaugos į užsienį pabėgusios „Snoro“ vadovus. Ir mes pareiškėme, kad Seimas turėtų susilaikyti nuo tokių viešų svarstymų“, – žurnalistams teigė R. Juknevičienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi