Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.11 13:49

Ispanijoje sulaikytas už terorizmą ir sprogmenų prekybą ieškomas buvęs kariškis iš Lietuvos

15min.lt 2013.12.11 13:49

Antradienį Ispanijos policija prie Lietuvos ambasados Valensijoje durų sulaikė buvusį kariškį iš Lietuvos, kuris nuo 2004 m. buvo ieškomas už terorizmą ir prekybą ginklais.

Antradienį Ispanijos policija prie Lietuvos ambasados Valensijoje durų sulaikė buvusį kariškį iš Lietuvos, kuris nuo 2004 m. buvo ieškomas už terorizmą ir prekybą ginklais.

Kaip skelbia portalas Levante-emv.com, 54-erių Algimantas Jakaitis gyveno Valensijoje ir buvo suimtas, kai į ambasadą atėjo pasiimti naujo paso.

Vyras sulaikytas 13.30 val. vietos laiku po to, kai pareigūnai sulaukė ambasados darbuotojo skambučio. Portalo duomenimis, vyras yra buvęs Lietuvos kariuomenės seržantas. Jam pateikti kaltinimai dėl terorizmo ir prekybos ginklais.

A. Jakaitis yra kalėjęs gimtinėje, iš kurios pabėgo 2004-ųjų vasarį. Tuomet iki Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) buvo likę trys mėnesiai, todėl ekstradicijos prašymas buvo tvarkomas per Interpolą, o ne Europolą.

Sulaikytas prie ambasados durų

Lietuvis buvo sulaikytas prie ambasados durų. Jis nuvežtas į policijos nuovadą, kurioje nustatyta jo tapatybė. Ispanų pareigūnai sulaikė A. Jakaitį pagal 2004-ųjų ekstradicijos prašymą. Ispanų pareigūnai tiria, kur Valensijoje konkrečiai gyveno lietuvis ir ar yra jų šalyje padaręs nusikaltimų. Trečiadienį lietuvis išvežtas į Madridą.

Skelbiama, kad Nacionalinis teismas greičiausiai nuspręs jį suimti. Prieš išsiunčiant į gimtinę, dėl sulaikytojo ekstradicijos proceso vyks Aukščiausiojo teismo posėdis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi