Lietuvoje

2013.12.12 15:40

STT paaiškino, kodėl krėtė Aplinkos ministeriją ir Automobilių kelių direkciją (papildyta)

15min.lt2013.12.12 15:40

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį paaiškino, kad Aplinkos miniterijoje ir Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dokumetų poėmius antradienį atliko gavusi pareiškimą apie galimą piktnaudžiavimą vykdnat viešuosius pirkimus.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) trečiadienį paaiškino, kad Aplinkos miniterijoje ir Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dokumetų poėmius antradienį atliko gavusi pareiškimą apie galimą piktnaudžiavimą vykdnat viešuosius pirkimus.

Dėl to STT pradėjo ikiteisminį tyrimą.

„Ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl trijų atskirų galimai nusikalstamų veikų epizodų, kuriuos sieja tie patys asmenys. Įtariama, kad šie asmenys neteisėtu būdu siekė laimėti vieną Aplinkos ministerijos skelbtą vizualinių, vaizdinių priemonių viešųjų pirkimų konkursą ir du Susisiekimo ministerijai pavaldžių įstaigų organizuotus visuomenei skirtų renginių ir kompiuterinės programinės įrangos viešųjų pirkimų konkursus“, – trečiadienį pranešė STT.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą, STT pareigūnai antradienį praneša sulaikę ir apklausę su galimai nusikalstamomis veikomis susijusius asmenis, atliko kratas ir tyrimui reikšmingų dokumentų poėmius.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.

Apklaustas ministerijos skyriaus vadovas

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis trečiadienį ryte 15min.lt sakė, kad tarp apklaustųjų yra ir Aplinkos ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus darbuotojų.

Tiesa, pasak ministro, jie nebuvo sulaikyti ir visi trečiadienį yra darbe. Tačiau su Visuomenės informavimo skyriaus vadovu Pauliumi Paulaičiu nuo antradienio popetės iki šiol susisiekti nepavyksta. Abu jo telefonai išjungti.

Ministras Valentinas Mazuronis patvirtino, kad antradienį P. Paulaitis buvo apklaustas, bet trečiadienį, pasak ministro, skyriaus vadovas jau buvo darbe. Ar P.Paulaičiui pareikšti įtarimai, ministras tikino nežinąs.

Jis pabrėžė, kad STT tyrimas pradėtas dėl itin smulkių dalykų - kelių tūkstančių litų vertės ministerijos užsakymų lankstinukų gamybai.

„Čia turbūt susiję su kažkokiais gamintojais, nes, aš manau, kad tas pirkimas susijęs su kokiais lankstinukais, plakatais. Čia ne apie agentūras kalbama, o apie smulkią vizualinę produkciją“, – teigė ministras.

V. Mazuronis pažymėjo, kad pasitvirtinus STT įtarimams, kad pirkimas buvo neskaidrus, jis padėkos pareigūnams.

„Aišku, teisingumas turės įvertinti, ar per nežinojimą, ar kažkokios naudos siekiant taip galėjo atsitikti, bet aš tik dėkingas už tyrimą, nes tokius dalykus mes stengiamės išsiaiškinti vietoje, o jei ras pažeidimus įstatymo, tai bus labai gerai“, – sakė ministras.

15min.lt rašė, kad antradienį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai apsilankė Aplinkos ministerijoje ir atliko poėmius dviejuose Visuomenės informavimo skyriaus darbuotojų kabinetuose. STT agentai taip pat apsilankė ir Lietuvos automobilių kelių direkcijoje prie Susisiekimo ministerijos, kur taip pat atliko poėmius.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.