Lietuvoje

2013.12.11 09:13

L. Linkevičius: Ukrainos valdžia pasirinko priešeuropinį kelią

BNS2013.12.11 09:13

Nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš eurointegraciją, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš eurointegraciją, sako Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Šios nakties įvykiai Kijevo Nepriklausomybės aikštėje parodė sąmoningą Ukrainos valdžios pasirinkimą, nukreiptą prieš europinį kelią, o tai prieštarauja viešiems Ukrainos prezidento pareiškimams“, – teigiama trečiadienį išplatintame ministro pareiškime.

Anot jo, išraiškos laisvė ir teisė į taikius susirinkimus yra pamatinės Europos vertybės, o vyriausybės, skelbiančios, kad renkasi europinį kelią, negali jų paminti taip, kaip nutiko Kijeve.

„Policijos veiksmai prieš taikius protestuotojus rodo ne tik nepagarbą šioms vertybėms, bet ir tai, kad visiškai stinga valios pradėti prasmingą dialogą su pilietinės visuomenės ir opozicijos atstovais, turinčiais aiškią europinės ateities viziją“, – tvirtino L. Linkevičius.

Jo teigimu, Ukrainos valdžia viešai parodė ignoruojanti Europos Sąjungos ir JAV atstovų, šiuo metu besilankančių Kijeve, raginimus nesiimti naujų žingsnių, kurie pablogintų padėtį. Anot ministro, tokie veiksmai prieštarauja Ukrainos kaip Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos pirmininkės pareigoms ir atsakomybei.

L. Linkevičius dar kartą paragino Ukrainos valdžią nedelsiant nutraukti „visus prievartinius veiksmus ir provokacijas, ištirti visus smurto atvejus ir nubausti kaltuosius“.

„Ukrainos valdžia per trumpą laiką, ypač per pastarąją naktį, prarado daug pasitikėjimo ir jį gali pradėti atkurti tik laikydamasi europinių vertybių“, – pareiškė ministras.

Naujienų agentūros praneša, kad trečiadienio naktį Ukrainos teisėsaugos jėgos susirėmė su protestuotojais, jie radėjo griauti opozicijos barikadas ir palapines Nepriklausomybės aikštėje. Keletas protestuotojų buvo sužeisti.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.