Lietuvoje

2012.05.25 15:32

Sekmadienį – „Dainų dainelės 2012“ laureatų koncertas per LRT

2012.05.25 15:32

Šis savaitgalis Lietuvai kaip niekada muzikinis. Šeštadienį pasidžiaugusi Donato Montvydo pasirodymu „Eurovizijoje“, sekmadienį Lietuva galės grožėtis jaunaisiais jubiliejinės 20-osios „Dainų dainelės 2012“ laureatais. Šventinio laureatų koncerto tiesioginė transliacija iš Nacionalinio operos ir baleto teatro – sekmadienį, gegužės 27 d. 15 val. per Lietuvos televiziją.

Konkurso vedėjas Ignas Krupavičius prisipažįsta, kad šiųmetė „Dainų dainelė“ jam ypatingai svarbi, nes jos pradžia vasario mėnesį sutapo su jo pirmagimio gimimu. „Nors konkursą vedu jau antrą kartą, bet vis nenustoju žavėtis ir stebėtis, kaip giliai jis įsismelkęs į daugelio širdis. Jis tapo nepakartojamu renginiu, gyva legenda, švente, į kurią atvažiuoja džiaugtis vaikai ir jų tėvai. Keista, kad pats neuždainavau, kai buvau vaikas“, – juokiasi Lietuvos televizijos laidų vedėjas.

Kartas užauginęs, reiškiniu tapęs vaikų ir moksleivių dainų TV konkursas „Dainų dainelė“ Lietuvoje prasidėjo dar 1974-aisiais ir vyksta kas dveji metai. 2012-ųjų „Dainų dainelėje“ per 13 koncertų pasirodė apie 4500jaunųjų dainininkų ir muzikantų, iš kurių tik dešimtadalis tapo laureatais. Juos išvysime iškilmingame koncerte šį sekmadienį. Tris jauniausius šių metų „ Dainų dainelės“ laureatus apdovanos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Laureatų konkurse dainomis džiugins ir scenos žvaigždėmis tapę ankstesnių konkursų nugalėtojai: Vaida Genytė, Judita Leitaitė, Liudas Mikalauskas, Evelina Sašenko, iš „Eurovizijos“, kur padeda Donatui Montvydui, ką tik atvykęs Edmundas Seilius ir Kristina Zmailaitė. Specialius numerius koncertui parengė ir džiazo meistrai Petras Vyšniauskas bei Vytautas Grubliauskas-„Kongas“.

1974-aisiais gimusi„Dainų dainelė“ siekia puoselėti dainavimo kultūrą, skatinti gabių vaikų saviraišką, atrinkti geriausius jaunuosius solistus ir vokalinius ansamblius. Per 38-erius gyvavimo metus konkursas į didžiąją sceną atvedė daugelį garsių atlikėjų.

Kas dvejus metus ištisus devynis mėnesius trunkančiame projekte dalyvauja 3 – 19 metų vaikai ir mokiniai iš visų 60 – ties Lietuvos savivaldybių. Geriausius dalyvius, jau įveikusius atrankas regionuose, vasario-gegužės mėnesiais išvysta televizijos žiūrovai.

Konkurso dalyviai skirstomi į 4 amžiaus grupes. Dalyviai ir būsimi laureatai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis,  ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą.

Zoninių turų ir televizijos koncertuose pasirodo iki 5 tūkstančių jaunųjų dainininkų ir akompanuojančių ansamblių dalyvių. Baigiamojoje konkurso laureatų šventėje, tradiciškai rengiamoje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, koncertuoja per 300 jaunųjų dainininkų. Per visą ,,Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo daugiau kaip 200 tūkstančių mokinių.

Projektą rengia Švietimo ir mokslo ministerija bei LRT.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt