Lietuvoje

2013.12.10 21:00

Seimas atidėlioja sprendimą dėl N. Venckienės

BNS 2013.12.10 21:00

Seimas antradienį nepriėmė sprendimo, ar pradėti apkaltos procedūrą Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei.

Seimas antradienį nepriėmė sprendimo, ar pradėti apkaltos procedūrą Seimo „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei.

„Drąsos kelio“ partijos frakcijos nario Valdo Vasiliausko prašymu šiuo klausimu padaryta pertrauka iki kito Seimo posėdžio. Savo prašymą politikas motyvavo, kad antradienį minima Tarptautinė žmogaus teisių diena.

Seimo laikinoji komisija yra nusprendusi, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procedūrą posėdžių nelankančiai parlamentarei.

Kad procedūra būtų pradėta, šiai komisijos išvadai paprasta balsų dauguma turi pritarti Seimas.

Jei pritariama, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, priimamas nutarimas pradėti apkaltos procesą Seime ir kreipiamasi į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Apkaltą N.Venckienei inicijavo opozicinis Liberalų sąjūdis, argumentuodamas, kad ji praleido daugiau kaip 50 plenarinių posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas, taip pat nedalyvavo Seimo struktūrinių padalinių posėdžiuose.

Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų N.Venckienė „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką“.

N.Venckienė Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N. Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį jai pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad N. Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.