Lietuvoje

2013.12.10 16:20

Seimas ėmėsi Konstitucijos pataisos, šeimą susiejančios su santuoka

BNS 2013.12.10 16:20

Seimas svarstys Konstitucijos pataisą, kuri šeimą susietų su santuoka.

Seimas svarstys Konstitucijos pataisą, kuri šeimą susietų su santuoka.

Už atitinkamas Konstitucijos pataisas antradienį po pateikimo balsavo 65 Seimo nariai, prieš buvo 8, susilaikė 11 parlamentarų. Toliau Konstitucijos pataisą svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas, svarstymas plenariniame posėdyje numatytas pavasario sesijoje.

Pagal projektą, Konstitucijos 38 straipsnis būtų papildytas nuostatomis, kad „šeima sukuriama sudarius santuoką“, kad „šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės“. Į Konstituciją siūloma įrašyti, kad valstybė saugo ir globoja santuoką.

Konstitucijos pataisą pateikė 106 Seimo nariai. Tam, kad Konstitucijos pataisa būtų priimta, už ją du kartus su trijų mėnesių pertrauka turi balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai.

Seimas praėjusių metų birželį jau balsavo dėl panašios Konstitucijos pataisos, kuria siūlyta įtvirtinti, kad šeima kyla iš santuokos, taip pat iš motinystės ir tėvystės, tačiau ją patvirtinti per pirmąjį priėmimą pritrūko vieno balso.

Konstitucinis Teismas yra paskelbęs, kad šeima gali būti sukurta ne tik santuokos pagrindu, o santykių išraiškos forma konstitucinei šeimos sampratai esminės reikšmės neturi.

Šiuo metu Konstitucijos 38 straipsnis sako, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.

Kai kurie žmogaus teisių gynėjai teigė, kad svarstyta Konstitucijos pataisa galėjo sudaryti sąlygas diskriminuoti santuokos nesudariusius asmenis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.