Lietuvoje

2013.12.10 15:22

EP nubalsavo dėl reprodukcinių teisių rezoliucijos

ELTA, LRT.lt2013.12.10 15:22

Antradienį Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas (EP) pritarė alternatyviai rezoliucijai dėl lytinių ir reprodukcinių teisių bei lytinio švietimo, kurią parengė Europos liaudies partijos bei Europos konservatorių ir reformistų frakcijos, teigiama EP pranešime spaudai.

Antradienį Strasbūre vykstančioje plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas (EP) pritarė alternatyviai rezoliucijai dėl lytinių ir reprodukcinių teisių bei lytinio švietimo, kurią parengė Europos liaudies partijos bei Europos konservatorių ir reformistų frakcijos, teigiama EP pranešime spaudai.

Joje nėra kontroversiją sukėlusių teiginių, kurie buvo įrašyti pirminiame EP narės Edite Estrela (Socialistai ir demokratai, Portugalija) parengtame projekte.

Priimtoje rezoliucijoje pažymima, kad lytinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių, taip pat lytinio švietimo mokyklose politikos formavimas ir įgyvendinimas patenka į valstybių narių kompetencijos sritį, o ES gali prisidėti skatindama valstybių gerąją patirtį.

Šiam tekstui pritarė 334 EP nariai, nepritarė 327, o susilaikė 35. Nesutikdama su EP pozicija, pranešėja E. Estrela atsiėmė savo pavardę ties priimtu dokumentu. 

Prieš balsavimą Seimas išsiuntė kreipimąsi

Lietuvos Seimas kreipiasi į Europos Parlamentą, ragindamas atmesti Edite Estrela rezoliucijos projektą „Seksualinė ir reprodukcinė sveikata bei teisės“ ir pripažinti jos nuostatas žalingomis Europos tradicijai, teisei bei moralei.

Antradienį už tokią rezoliuciją „Dėl Europos Parlamento narės Editos Estrelos rezoliucijos“ balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 14, susilaikė 8 parlamentarai.

Lietuvos Seimas reiškia gilų susirūpinimą, kad rezoliucijos projekto, kurį pateikė europarlamentarė E. Estrela iš Portugalijos, nuostatos kelia grėsmes konstitucinei šeimos sampratai, konstitucinei tėvų teisei ir pareigai – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais bei prieštarauja Europos Sąjungos (ES) teisei.

„Vaikų lytinis švietimas yra labai svarbus asmenybės formavimosi veiksnys, tačiau šeima yra pagrindinė socialinė institucija ir jos teisė auginti bei ugdyti vaikus turi būti visų pripažįstama, o šis procesas – neatsiejamas nuo tėvų laisvos valios ir atsakomybės“,– sakoma Lietuvos Seimo priimtame dokumente.

Jame primenama, kad „Europos Parlamente priėmus minėtą rezoliuciją, ES šalys būtų raginamos užtikrinti, kad masturbacija ankstyvoje kūdikystėje prisideda prie lytinio švietimo bei kad vaikai iki 6 metų jau turi žinoti apie intymius santykius tarp tos pačios lyties, o iki 9 metų jau turi gauti informacijos apie kontracepcijos metodus“.

Lietuvos Seimas konstatuoja, jog ES turi būti laikomasi valstybių stojimo sutartyje įtvirtinto principo gerbti nacionalinės kultūros ir religijos tradicijas.

Lietuvos Seimas neigiamai vertina E. Estrelos rezoliuciją, „solidarizuodamasis su tarptautinėms vaikų teises bei laisves ginančioms nevyriausybinėms organizacijoms ginančiomis tarptautines vaiko teises į kūdikystę ir vaikystę“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.