Lietuvoje

2013.12.10 13:16

Prezidentė: kitų metų prioritetas – BPC ir kibernetinės atakos

BNS 2013.12.10 13:16

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad būtina spręsti bendrojo pagalbos telefono bei kibernetinių atakų problemas. Anot jos, šie klausimai yra kitų metų prioritetas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad būtina spręsti bendrojo pagalbos telefono bei kibernetinių atakų problemas. Anot jos, šie klausimai yra kitų metų prioritetas.

„Paskutiniai įvykiai Lietuvoje rodo, kad būtina daugiau dėmesio skirti VRM sistemos klausimams – tai yra bendrajam pagalbos telefonui, taip pat ir įvairių kibernetinių atakų klausimai neišspręsti. Pusė metų praėjo po diskusijų tiek Vyriausybėje, tiek Prezidentūroje, o įstatymas dar neparengtas. Taigi, šie visi klausimai buvo diskutuoti ir iškelti kitų metų prioritetu“, – antradienį po susitikimo su Ministrų kabinetu žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Vasarą garsiai apie kibernetinį saugumą imta kalbėti po to, kai atakuotos naujienų svetainės delfi.lt, 15min.lt, kiti portalai.

Valstybės saugumo departamentas savo veiklos ataskaitoje birželį prognozavo, kad prasidėjus Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai, itin sustiprės Rusijos žvalgybos bei saugumo tarnybų, vykdomosios valdžios institucijų dėmesys ES svarstomiems klausimams ir su jais dirbantiems asmenims.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas yra pasisakęs, kad prieš populiariausią Lietuvos portalą delfi.lt šiemet surengtos atakos yra svarbus signalas prieš Lietuvai perimant pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai.

Tačiau birželio pabaigoje Vyriausybei pritarus Vidaus reikalų ministerijos pateiktiems siūlymams dėl papildomų kibernetinio saugumo užtikrinimo veiksmų, diskusijos pritilo.

Bendrojo pagalbos telefono problemos iškeltos po to, kai rugsėjį žiauriai nužudyta nepilnametė, kuri telefonu kreipėsi pagalbos į Bendrąjį pagalbos centrą, tačiau jo darbuotojams nepavyko nustatyti aukos buvimo vietos. Po to nuspręsta, kad visi mobiliojo ryšio operatoriai turi teikti vietos nustatymo paslaugas, o valstybė už šias paslaugas nebekompensuos išlaidų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.