Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Patikrino 71 mokyklą, pažeidimų nedaro tik 7-iose

BNS 2015.09.08 13:45

Visuomenės sveikatos specialistai, rugsėjo – lapkričio mėnesiais patikrinę 71 Kauno miesto ir rajono mokyklą, pažeidimų nenustatė tik septyniose.

Visuomenės sveikatos specialistai, rugsėjo – lapkričio mėnesiais patikrinę 71 Kauno miesto ir rajono mokyklą, pažeidimų nenustatė tik septyniose.

Tarp patikrinimų metu dažniausiai nustatytų pažeidimų – netiekiamas karštas vanduo į prausyklas prie tualetų, prie valgyklos ir į kitas patalpas, nėra priemonių asmens higienai (tualetinio popieriaus, rankų džiovintuvų arba vienkartinių rankšluosčių).

Taip pat dažnai netinkamai organizuotas mokinių maitinimas – nesuderinti valgiaraščiai, šalti ir šilti užkandžiai pateikiami ne pagal asortimento sąrašus, ne kasdien pateikiami vaisiai ar daržovės.

Be to, dažni atvejai, kai drabužinės įrengtos mokymo klasėse ir mokymo kabinetuose, mokymo klasėse ir mokymo kabinetuose neįrengtos žaliuzės ar užuolaidos, apsaugančios nuo tiesioginių saulės spindulių, numatytos trumpesnės nei turi būti pertraukos. 

Kauno visuomenės sveikatos centro specialistai pažymi, jog mokyklos ugdomąją veiklą gali vykdyti tik turėdamos šiai veiklai leidimą – higienos pasą, kuris patvirtina, kad mokiniams mokykloje šiai veiklai sudaryta tinkama ir saugi aplinka. Tačiau Kauno mieste 11 mokyklų, o Kauno rajone 6 mokyklos vykdo bendrojo ugdymo programas vis dar neturėdamos higienos paso.

37-iose Kauno miesto ir rajono mokyklose ne visi mokiniai buvo pateikę sveikatos pažymėjimus, nors mokiniai iki 18 metų ugdymo procese gali dalyvauti tik pasitikrinę sveikatą ir pateikę tokį pažymėjimą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi