Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.10 11:44

D.Grybauskaitė pagyrė Vyriausybę dėl „Gazprom“ ir pirmininkavimo ES

BNS 2013.12.10 11:44

Metus veikianti socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė sugeba atlaikyti Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ spaudimą, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Metus veikianti socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė sugeba atlaikyti Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ spaudimą, pareiškė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Noriu pasveikinti Vyriausybę, kad toliau tęsiamas bent jau vienas svarbus energetikos projektas – mūsų suskystintų gamtinių dujų terminalo projektas, ir kad Vyriausybė sugeba iki šiol atlaikyti „Gazprom“ spaudimą, „Gazprom“ reikalavimus dėl mūsų energetinio savarankiškumo ir energetikos reformų. Tai vertinu kaip labai pozityvų Vyriausybės gebėjimą iki šiol“, – antradienį po susitikimo su ministrų kabinetu spaudos konferencijoje sakė D. Grybauskaitė.

Ji gyrė premjero Algirdo Butkevičiaus siekį laiku įgyvendinti SGD terminalo projektą.

„Norėčiau pasidžiaugti, kad premjeras pasisako ir nuosekliai siekia, kad LNG terminalas šalyje atsirastų laiku“, – sakė šalies vadovė.

Anot jos, energetinė nepriklausomybė lieka vienu svarbiausių strateginių prioritetų, o „ši Vyriausybė yra būtent ta Vyriausybė, kuri gali pasiekti tokį strateginį lūžį“.

Pirmininkavimas ES „vertinamas labai teigiamai“

Po susitikimo su ministrų kabinetu prezidentė teigė, kad Lietuvos pirmininkavimas iš šalies „vertinamas labai teigiamai“.

„Noriu pasakyti, kad ir aš vertinu pozityviai, ir tai, ką girdime iš išorės, taip pat Lietuvos pirmininkavimas – tiek Seimo, tiek Prezidentūros, tiek pačios Vyriausybės – yra vertinamas labai teigiamai. Todėl norėčiau pasveikinti tame tarpe ir Vyriausybę, ir jos institucijas, kad ta užduotis išties viena iš sėkmingiausių šios Vyriausybės darbe buvo per šiuos metus“, – žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

Premjeras A. Butkevičius teigė, kad pirmininkaujant ES Tarybai vienas iš svarbiausių klausimų buvo susitarimas su Europos Parlamentu dėl daugiamečio ES biudžeto.

„Didžiulis buvo pasiekimas susitarti su Europos Parlamentu, kad būtų nauja finansinė perspektyva patvirtinta“, – bendroje spaudos konferencijoje sakė premjeras.

Savo pasisakymuose prezidentė ir premjeras nepaminėjo situacijos Ukrainoje. Šios šalies prezidento Viktoro Janukovyčiaus atsisakymas pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį aptemdė lapkričio pabaigoje Vilniuje vykusį svarbiausią pirmininkavimo ES renginį – Rytų partnerystės viršūnių susitikimą. Į žurnalistų klausimus premjeras ir prezidentė neatsakinėjo.

Sausio 1 dieną pirmininkavimą ES Tarybai iš Lietuvos perims Graikija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi