Lietuvoje

2013.12.10 10:15

LRT žurnalistai Kijeve gavo dovanų gabalą V. Lenino

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2013.12.10 10:15

LRT televizijos žurnalistai Ukrainos sostinėje Kijeve gavo protestuotojų nuverstos Vladimiro Lenino – Rusijos 20 a. pradžios komunistų bolševikų vado ir revoliucionieriaus – statulos gabalą.

LRT televizijos žurnalistai Ukrainos sostinėje Kijeve iš protestuotojų gavo dovanų nuverstos Vladimiro Lenino – Rusijos 20 a. pradžios komunistų bolševikų vado ir revoliucionieriaus – statulos gabalą.

„Lietuvos žurnalistus ir apskritai lietuvius Kijeve ir Ukrainoje labai mėgsta. Kai pamatė, kad mes esame iš Lietuvos, o dar kai prisistatėme, kad esame iš nacionalinės televizijos, mums atskėlė V. Lenino statulos gabalą. Sako: vežkite į Lietuvą“, – LRT televizijos naujienų tarnybos studijoje pasakojo žurnalistas Giedrius Vitkauskas, ant stalo pasidėjęs gabalą rudos spalvos marmuro.

„Jie visi džiūgavo, kad pagaliau įvyko tai, kas turėjo įvykti. Jie mano, kad tai turėjo įvykti dar per „Oranžinę revoliuciją“, kai buvo nukirsta tik ranka. Šįkart griuvo V. Leninas“, – sako G. Vitkauskas.

Tačiau jis priduria, kad ne visi žmonės Kijeve pasisakė už statulos nuvertimą. Anot jo, kai kurie manė, kad tai yra vandalizmo aktas, ir kad taip besielgiantiems žmonėms ne vieta Europoje.

„Tai tik dar kartą įrodo, kad Ukraina yra susiskaldžiusi. Priimti sprendimą tokioje situacijoje yra tikrai sudėtinga“, – sako LRT televizijos žurnalistas.

Prieš vyriausybės sprendimą nepasirašyti pakto su ES protestuojantys ukrainiečiai nuvertė V. Lenino statulą sekmadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.