Lietuvoje

2013.12.09 13:52

Valdantieji sutarė, kad emigracijai stabdyti reikia atskiros institucijos

BNS 2013.12.09 13:52

Valdančiųjų partijų koalicijos politinė taryba pirmadienį sutarė, kad emigracijai stabdyti reikia atskiros institucijos.

Valdančiųjų partijų koalicijos politinė taryba pirmadienį sutarė, kad emigracijai stabdyti reikia atskiros institucijos.

„Politinė taryba konstatuoja, kad artimiausioje ateityje pasitarus su frakcijomis bus pasiūlyta institucija, kuri tiesiogiai užsiims emigracijos stabdymu“, – po tarybos posėdžio žurnalistams partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis europarlamentaras Rolandas Paksas.

„Situacija yra nedėkinga, mes pirmaujam blogąja ta žodžio prasme ES pagal paliekančių Lietuvą žmonių skaičiumi, ir aš manau, kad institucija, kuri politiniu lygmeniu nubrėš kelius, pareikalaus institucijų atsakomybės, suakumuliuos lėšas, identifikuos problemas, yra reikalinga, savalaikė, ir aš džiaugiuosi, kad politikai pritarė“, – sakė idėjos iniciatorius R. Paksas.

Pasak R. Pakso, kol kas nenuspręsta, kokia institucijos forma bus pasirinkta. „Pagyvensim, pamatysim, ar tai bus komitetas, ar komisija, ar Seimo komitetas, ar dar kažkoks darinys, artimiausiu metu mes tą atsakymą turėsim“, – sakė R. Paksas.

Klausimas dėl institucijos emigracijos klausimams į politinės tarybos darbotvarkę įtrauktas „tvarkiečių“ iniciatyva.

Parlamente iš viso šiuo metu sudaryta 15 nuolat veikiančių komitetų.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis 2008–2012 metais iš Lietuvos į užsienio valstybes emigravo 225 tūkst. piliečių. Tuo pačiu laikotarpiu į šalį nuolat gyventi arba ne trumpiau kaip 12 mėnesių grįžo 46,7 tūkst. piliečių. Didžioji dalis emigrantų – jauni, darbingo amžiaus žmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.