Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

A. Kubilius sudarė „geriausių“ valdžios darbų dešimtuką

ELTA 2015.09.08 13:45

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, vertindamas pirmąsias Vyriausybės veiklos metines, sako, kad valdžios nuveiktų darbų sąrašas yra labai skurdus. Pirmadienį spaudos konferencijoje jis pateikė valdžios darbų dešimtuką.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, vertindamas pirmąsias Vyriausybės veiklos metines, sako, kad valdžios nuveiktų darbų sąrašas yra labai skurdus. Pirmadienį spaudos konferencijoje jis pateikė valdžios darbų dešimtuką.

„Mes nutarėme sudaryti valdžios darbų TOP dešimtuką, tai yra pateikiame sąrašą tų tikrųjų valdžios darbų, kuriais per metus valdžia ypač pasižymėjo. Taigi koks galėtų būtų tikrasis socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės tikrųjų darbų TOP 10?“ – svarstė A. Kubilius.

Šiame sąraše 1 numeriu jis įrašė pagrindinį darbą – 30 proc. padidintos valdžios algos.

2 – per tuos metus valdžia įsigijo dešimtis naujų prabangių automobilių.

3 – valdžios pastangomis išvarytas „Chevron“.

4 – išvarytas „Verslios Lietuvos“ vadovas Paulius Lukauskas ir organizuojamas „Investuok Lietuvoje“ vadovės Mildos Dargužaitės išvarymas.

5 – premjeras sukūrė 48 darbo grupes, kurių veiklos rezultatai praktiškai nuliniai.

6 – premjeras aštuonis kartus pakeitė nuomonę, kada jis turės nuomonę dėl Visagino atominės elektrinės.

7 – didelis darbas tas, kad ministrė Birutė Vėsaitė nuskrido į Kazachstaną.

8 – Artūro Skardžiaus komisija vos nesužlugdė suskystintųjų dujų terminalo.

9 – valdžia padidino minimalią algą, bet dėl to Vilkaviškio savivaldybės įmonių darbuotojams du mėnesius nemokami atlyginimai.

10 – premjeras pažadėjo per šiuos metus renovuoti 700 namų, bet, Aplinkos ministerijos skelbiamais duomenimis, pradėti renovuoti tik 47 namai.

„Toks tikrų valdžios darbų sąrašas. Nelabai gausus, tačiau pakankamai iškalbus“, – sakė A. Kubilius.

Jam atrodo, kad propagandai valdžia skyrė gerokai daugiau dėmesio nei realiems darbams.

„Premjeras ir Socialdemokratų partija deda daug pastangų, bandydami įrodyti, kad mūsų XV Vyriausybė nieko gero nepadarė, o jeigu kas nors ir buvo pradėta, tai tariamai buvo tiesiog niekai, ir ši Vyriausybė viską daro tiesiog daug geriau. Atrodo, kad sergama menkavertiškumo kompleksu, todėl istorijai perrašyti skiriamos milžiniškos pajėgos, kai pats Premjeras užduoda toną nuolatos kartodamas visišką netiesą arba tai, kas turėtų būti vadinama melu. Kadangi kolegos Eugenijaus Gentvilo pastangomis Premjeras vieną iš tokių melų paneigė ir dar pietumis Gentvilą pavaišino, mes skelbiame Premjero populiariausių 10 „melų“ sąrašą, kartu tikėdamiesi, kad tai mums garantuos bent aštuonerius Premjero pietus“, – sakė A. Kubilius.

Jo sudarytame populiariausių „melų“ dešimtuke yra įrašytas, pavyzdžiui, melas dėl ankstesnės Vyriausybės esą vilkintos SGD terminalo statybos, melas dėl Klaipėdos uosto, kai jam vadovavo E. Gentvilas, esą neatliktų darbų, melas, kad įgyvendinant SGD terminalo projektą tik Algirdo Butkevičiaus Vyriausybė ėmė rūpintis magistralinės dujų jungties Klaipėda-Kuršėnai sustiprinimu, melas dėl ankstesnės Vyriausybės esą neatlikto regioninių partnerių informavimo apie VAE projektą, melas, kad įgyvendinant Konstitucinio Teismo nutarimą dėl viešojo sektoriaus darbuotojų algų nebuvo galima elgtis kitaip, tik padidinti algas daugiausia uždirbantiems politikams ir pareigūnams. Dešimtuką užbaigia melas, kad Vyriausybės pastangomis dujų kaina yra mažinama 22–24 ct už kubinį metrą.

Pasak A. Kubiliaus, per šiuos metus matėme nuoseklią valdančiosios koalicijos elgesio Seime radikalizaciją, kai Seimo salėje vis mažiau erdves lieka diskusijoms dėl politikos turinio, o vis daugiau turgaus lygmens „gražuliškų“ išpuolių.

„Galima spėti, kad toks valdančiosios koalicijos „gražulėjimas“ tiesiog atspindi menką valdančiosios koalicijos intelektinį potencialą, kai garsiais šūkavimais bandoma pridengti minčių, idėjų ir darbų skurdumą“, – sakė opozicijos lyderis.

Per pirmąsias metines jis palinkėjo valdžiai paprasto supratimo, kad vieni metai ketverių metų kadencijoje yra beveik trečdalis viso kelio, kurį per šią kadenciją teks nueiti. „Kol kas tenka tiesiog konstatuoti, kad nueita distancija nebuvo turtinga darbų. Linkiu, kad to paties vertinimo nereikėtų pakartoti prabėgus dvejiems šios kadencijos metams“, – sakė A. Kubilius.

Beje, praėjusią savaitę socialdemokratai buvo paskelbę jų vadovaujamos Vyriausybės geriausių darbų dešimtuką. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi