Lietuvoje

2013.12.09 10:04

Kaune – Šventojo Mikalojaus šventė

Kaune surengta Šventojo Mikalojaus – Kauno Globėjo šventė. Miesto valdžios simbolis – raktai – Kalėdų laikotarpiui perduoti gerais darbais garsėjusiam šventajam.

Kaune surengta Šventojo Mikalojaus – Kauno Globėjo šventė. Miesto valdžios simbolis – raktai – Kalėdų laikotarpiui perduoti gerais darbais garsėjusiam šventajam.

Rotušės draugija kauniečius ir miesto svečius pakvietė tradicinę šventę. Benediktinių bažnyčioje saugoma šventojo Mikalojaus skulptūrėlė iškilmingai atnešta į Kauno Rotušę, čia ji bus visą Kalėdų laikotarpį. 

„Viso kalėdinio laikotarpio metu mus saugos, globos ir skatins žmone geriems darbams būtent šio šventojo įvaizdis. Ko mes ir norime paskatinti kauniečius – labdaringus tikslus turėti, gerus darbus padaryti, ne tik, aišku, per Kalėdas, bet ir visus metu“, – sako Senamiesčio draugijos valdybos narė Brigita Sabaliauskaitė.

Trims vargingai gyvenančioms daugiavaikėms šeimoms prie Rotušės įteikta labdara – trys maišai su monetomis. Šiuos pinigus kauniečiai ir miesto svečiai sumetė į Vaško lydymo krosnį. Dauguma monetų – balti centai. Krosnyje randama įvairių šalių banknotų ir kupiūrų. Vertingiausia šių metų auka – 100 dolerių. Iš viso surinkta 855 litai.

„Suskaičiavus metų pabaigoje galima sužinot ne tik šalis, kurios turtingesnės, dosnesnės – tai toks savotiškas žaidimas. Tai užsieniečių pinigėlius mes padovanojame miesto muziejui. O jau tuos smulkius centus ir litus sudėjom ir atidavėm daugiavaikėms šeimoms“, – pasakoja Kauno ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius.

270–346 metais Miros mieste gyvenęs vyskupas garsėjo gerais darbais ir buvo vadinamas Mikalojumi Stebukladariu. Jis globoja miestus, bendruomenes, pirklius, jūrininkus, studentus, žvejus, vaikus ir netekėjusias mergeles. Su šv. Mikalojumi susiję simboliai aptinkami seniausiuose rašytiniuose šaltiniuose apie Kauną.