Lietuvoje

2013.12.08 14:09

Šiaulių apskrityje saugiai gyventi moko Saugios kaimynystės grupės

Saugiai gyventi ir bendrauti su kaimynais moko Šiaulių apskrityje įsikūrusios Saugios kaimynystės grupės. Jų priskaičiuojama jau apie du šimtus.

Saugiai gyventi ir bendrauti su kaimynais moko Šiaulių apskrityje įsikūrusios Saugios kaimynystės grupės. Jų priskaičiuojama jau apie du šimtus.

Raseinių rajono Kaulakių gyvenvietėje gyvena apie pusę tūkstančio žmonių. Kaulakiškiai sako, kad susiburti į saugios kaimynystės grupę juos paskatino noras saugoti  turtą, nes policijos įgaliotinis  Kaulakiuose – retas svečias, užsuka kartą ar du per mėnesį, o vagys buvo pradėję lankytis gyvenvietėje kone kas antrą naktį .Jie apšvarino ne tik gyventojų sandėliukus, garažus ir ūkinius pastatus, nukentėjo ir kultūros namai – plėšikai nuardė ir išsivežė dalį varinio stogo. 

„Turime apie 20 žmonių ir jie veiksmą stebi dieną ir naktį. Močiutės sėdi prie langų ir mato, kas atvažiuoja, užrašo mašinų numerius, kas naktį pravažiuoja“, – pasakojo Kaulakių saugios kaimynystės grupės pirmininkas Algimantas Babilius.

Šiauliuose pirmosios saugios kaimynystės grupės buvo įkurtos dar 1996 m., šiuo metu jų – apie 50. Susibūrę bendruomenių nariai ne tik stebi aplinką ir budi naktimis, jie tvarko namų kiemus, prižiūri automobilius, įsirengia stebėjimo kameras.

„Kaimynystės grupės nariai stebi, praneša man, jeigu kažkas yra negerai. Įrengtos ir stebėjimo kameros“, – sakė Dainų g. 10 namo bendruomenės pirmininkas Antanas Pikūnas.

Policijos duomenimis saugūs savo namuose jaučiasi 60 proc. šalies gyventojų, tik pusė iš jų sutaria su kaimynais, vos penktadalis sureagavo, pamatę, kad vagys plėšia gretimą butą. O saugios kaimynystės grupės savo labui gali daug nuveikti.

„Papatruliavimas, gal tai tiesiog pasivaikščiojimas vakarais, pasidomėjimas, ką veikia jaunimas, užėjimas į tas vietas, kurios yra problematiškos – tai jau kontrolė“, – tikino Šiaulių AVPK Prevencijos poskyrio viršininkas Tautvydas Urbonavičius.

Šiaulių apskrityje veikia apie 200 saugios kaimynystės grupių, jose dalyvauja apie 20 tūkst. gyventojų. Aktyviausios grupės sulaukė policijos komisariato paskatinimo.