Lietuvoje

2013.12.06 11:23

N. Mandelos globėjo šaknys veda į Musnininkų miestelį Lietuvoje

BNS2013.12.06 11:23

Nobelio taikos premijos laureato, buvusio Pietų Afrikos Respublikos prezidento Nelsono Mandelos globėjo šaknys veda į Musnininkų miestelį Rytų Lietuvoje.

Nobelio taikos premijos laureato, buvusio Pietų Afrikos Respublikos prezidento Nelsono Mandelos globėjo šaknys veda į Musnininkų miestelį Rytų Lietuvoje.

Šiame prie Širvintų įsikūrusiame miestelyje yra gyvenusi žydų Sidelskių šeima. Lazaris Sidelskis buvo pirmasis Pietų Afrikos baltaodis teisininkas, kuris priėmė į darbą N. Mandelą.

Musnininkų miestelio gyventoja Filomena Vaicekauskienė prisimena, kad Dovas Sidelskis jai rašytuose laiškuose didžiavosi savo tėvo poelgiu.

„Dovas Sidelskis didžiavosi, kad jo tėvas pirmasis Afrikoje bankininkas, kuris priėmė į darbą Nelsoną Mandelą, juodaodį. Žinau, kuriame name gyvena Sidelskių giminės“, – BNS penktadienį sakė F. Vaicekauskienė.

Buvusi mokytoja iki šiol saugo susirašinėjimo laiškus.

Lazaris Sidelskis mirė 2002 metais, sulaukęs 90 metų. Jo nekrologe britų laikraštyje „The Guardian“ rašoma, kad į Pietų Afriką iš Lietuvos išvyko jo tėvai.

Tarpukariu Musnininkuose gyveno daugiau nei 300 žydų, bet po holokausto jų nebeliko.

Vienas iškiliausių XX amžiaus politikos veikėjų N. Mandela mirė ketvirtadienio vakarą, būdamas 95 metų.

Nobelio taikos premijos laureatas buvo išrinktas pirmuoju Pietų Afrikos Respublikos juodaodžiu prezidentu, o anksčiau beveik tris dešimtmečius praleido kalėjime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.