Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.05 23:24

Uraganas Ksaveras žengia į Lietuvą – virsta medžiai

DELFI.lt 2013.12.05 23:24

Sinoptikų perspėjimai apie artėjantį uraganą Ksaverą nebuvo iš piršto laužti. Ketvirtadienio vakare vis stiprėjantis vėjas jau verčia medžius.

Sinoptikų perspėjimai apie artėjantį uraganą Ksaverą nebuvo iš piršto laužti. Ketvirtadienio vakare vis stiprėjantis vėjas jau verčia medžius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis (iki 22.15 val.), pirmasis pranešimas apie vėjo nuverstą ir ant kelio užvirtusį medį gautas 18.39 val. – tai įvyko Alytaus r., Punios kaime. 19.34 val. pranešta apie medį, nugriuvusį ant kelio Kelmės r. 20.28 val. Klaipėdos ugniagesiai-gelbėtojai išvažiavo pašalinti medžio, pavojingai pasvirusio virš Pamario gatvės. O 21.16 val. uostamiesčio ugniagesiams pranešta apie didelę medžio šaką, pakibusią ant automobilio šalia Reikjaviko ir Žardininkų gatvių sankryžos.

Ketvirtadienį hidrometeorologai įspėjo gyventojus ir tarnybas, kad į Lietuvą atslenka uraganas Ksaveras, kuris keliauja nuo Didžiosios Britanijos.

Kaip ir tikėtasi, pirmiausiai uraganas smogė pajūriui – čia nuvirtusių medžių kol kas daugiausia, vėjas gali siekti net iki 30 metrų per sekundę.

Sinoptikai pataria penktadienį ir šeštadienį pasilikti namuose. Gelbėtojai primena, jog reikia imtis atsargumo priemonių – laikytis kuo toliau nuo aukštų medžių, nestovėti po elektros laidais, iš balkonų išnešti daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, sandariai uždaryti duris ir langus ir, žinoma, jei yra galimybė pasilikti namuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi