Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Zarasų rajono mero postas – „darbiečių“ rankose

BNS2015.09.08 13:45

Zarasų rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį meru išrinko „darbietį“ Arvydą Steponavičių.

Zarasų rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį meru išrinko „darbietį“ Arvydą Steponavičių.

Politikas meru išrinktas vieno balso persvara – už nubalsavus 11 iš 21 tarybos nario.

Tokia pat persvara anksčiau ketvirtadienį pareikštas nepasitikėjimas merei socialdemokratei Daivai Kelečienei, į šias pareigas paskirtai praėjusį tarybos posėdį lapkričio 19 dieną.

Po slapto balsavimo dėl mero rinkimų protokole pasirašyti atsisakė trys balsų skaičiavimo komisijos nariai – jie teigė, kad esą visi balsavusieji už naująjį merą balsų skaičiavimo komisijai rodė savo balsavimo biuletenius.

„Kadangi buvo neužtikrinta slapto balsavimo procedūra – tarybos nariai, balsavę už A.Steponavičių, atvirai rodė pažymėtus biuletenius balsų skaičiavimo komisijos nariams, komisijos pirmininko balsu nebuvo atsižvelgta į kitų komisijos narių nuomonę dėl slapto balsavimo užtikrinimo – atsisakau pasirašyti po balsų skaičiavimo komisijos protokolu ir manau, kad rinkimai dėl Zarasų rajono mero yra negaliojantys“, – teigia Rimantas Jurevičius, Nina Kudrešova ir Gintaris Petrėnas, nepasirašę po protokolu.

Merės atsistatydinimo reikalavo naujai susikūrusi valdančioji koalicija, kurią sudaro Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP), Darbo partijos ir Liberalų sąjūdžio atstovai. Ji rajono taryboje turi 11 mandatų.

Pasak LSDP Zarasų skyriaus pirmininko Nikolajaus Gusevo, D.Kelečienei nepasitikėjimas pareikštas, nes ji nesilaiko partijos tarybos sprendimų ir susitarimų.

„Vyko skyriaus tarybos posėdis, buvo priimti sprendimai dėl naujos koalicijos, dėl kandidatūrų (į postus – BNS), buvo balsuojama, Daiva pati dalyvavo, o paskui per naktį tuos sprendimus išdavė“, – BNS anksčiau sakė N.Gusevas.

Pagal naujos koalicijos susitarimą, meru turėjo būti renkamas „darbietis“ A.Steponavičius, vicemeru tapti N.Gusevas.

Perversmas Zarasų valdžioje prasidėjo lapkričio pradžioje, kai 13 iš 21 tarybos narių pasirašė raštą dėl nepasitikėjimo visais rajono vadovais – meru, vicemere, administracijos direktoriumi ir jo pavaduotoju. Parašus padėjo Lietuvos socialdemokratų partijai, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai priklausantys Zarasų politikai.

Lapkričio 19 dieną per tarybos posėdį tuometinis meras konservatorius Arnoldas Abramavičius iš pareigų pasitraukė savo noru, mere išrinkta socialdemokratė R.Kelečienė. Jos kandidatūrą iškėlė konservatoriai.

Tuo metu naujoji valdančioji koalicija į mero pareigas siūlė „darbietį“ A.Steponavičius, bet jis rinkimus pralaimėjo.

Po mero rinkimų salę palikus opozicijai, tarybos nariai tęsė balsavimus: visi 11 likusių tarybos narių nubalsavo už nepasitikėjimo pareiškimą mero pavaduotojai Stasei Goštautienei ir administracijos direktoriui Vytautui Sekonui ir administracijos direktoriaus pavaduotojui Algimantui Cibulskiui.

Taryba vienbalsiai taip pat paskyrė naują administracijos direktorių – juo tapo anksčiau Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiuoju specialistu dirbęs Ramūnas Keršys. Jo pavaduotoja paskirta Aušra Lamanauskienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.