Lietuvoje

2013.12.06 11:07

Seimo komisija siūlo pradėti apkaltos procesą N. Venckienei

ELTA2013.12.06 11:07

Seimo sudaryta specialioji tyrimo komisija nustatė, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo posėdžių nelankančiai Seimo narei Neringai Venckienei.

Seimo sudaryta specialioji tyrimo komisija nustatė, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą Seimo posėdžių nelankančiai Seimo narei Neringai Venckienei.

Ketvirtadienį už tai balsavo 7 komisijos nariai, 3 buvo prieš.

Seimas buvo pavedęs komisijai tyrimą atlikti ir išvadą parengti iki šių metų gruodžio 5 d.

Naujais Seimo Etikos ir procedūrų komisijos duomenimis, N. Venckienė praleido 64 plenarinius posėdžius bei 25 Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto posėdžius.

41 Seimo narys savo parašais parėmė Liberalų sąjūdžio frakcijos inicijuojamą apkaltą Seimo narei N. Venckienei. Apkaltą, be jos iniciatorių liberalų, parėmė Lietuvos socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Mišrios Seimo narių grupės frakcijų atstovai, primena ELTA.

Liberalų parengtame teikime pradėti apkaltą N. Venckienei pabrėžiama, kad Seimo narė be pateisinamų priežasčių praleido Seimo plenarinius posėdžius, tokiu būdu neatliko savo konstitucinės priedermės atstovauti tautai, sulaužė duotą Seimo nario priesaiką ir galimai šiurkščiai pažeidė Konstituciją.

Konstitucinis Teismas 2004 m. liepos 1 d. savo nutarime konstatavo, kad dalyvavimas Seimo posėdžiuose yra konstitucinė Seimo nario pareiga. Praleisdama Seimo posėdžius N. Venckienė taip pat pažeidė Seimo statutą, Lietuvos valstybės politikų elgesio kodekso straipsnius dėl sąžiningumo, padorumo ir pagarbos valstybei, diskreditavo ne tik savo, bet ir Seimo, kaip įstatymų leidžiamosios institucijos, autoritetą.

Partijos „Drąsos kelias“ lyderė N. Venckienė Seime nesirodo jau keletą mėnesių. Manoma, kad ji su nepilnamečiu sūnumi yra Jungtinėse Amerikos Valstijose, Čikagoje.

Gegužės 9 dieną buvo pradėta N. Venckienės paieška.

Parlamentarei pareikšti įtarimai pagal šešias nusikalstamas veikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.