Lietuvoje

2015.09.08 13:45

D. Valys neketina dar kartą prašyti panaikinti V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės

ELTA2015.09.08 13:45

Jeigu Seimas nepanaikins Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės, generalinis prokuroras Darius Valys neketina dar kartą su tokiu prašymu kreiptis į Seimą.

Jeigu Seimas nepanaikins Seimo nario Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės, generalinis prokuroras Darius Valys neketina dar kartą su tokiu prašymu kreiptis į Seimą.

„Be abejo – ne, jau kreiptasi vieną kartą“, – trečiadienį atsakinėdamas į žurnalistų klausimus sakė D. Valys.

Pasak generalinio prokuroro, jeigu nebus panaikintas Seimo nario teisinis imunitetas, baudžiamasis procesas toliau bus negalimas. „Politinių procesų nekomentuoju, o jeigu nebus panaikintas Seimo nario imunitetas, tai, be abejo, baudžiamasis procesas toliau bus negalimas, ir jis bus nutrauktas“, – sakė D. Valys.

Gruodžio 3 d. Seimui nepavyko išspręsti parlamentaro V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimo. Parlamentarų bandymai sudaryti laikinąją tyrimo komisiją, spręsiančią, ar sutikti Seimo narį V. Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę, vėl buvo nesėkmingi.

Seimas pritarė Etikos ir procedūrų komisijos išvadai, kad tokio nutarimo svarstymo stadija yra baigta. Už tai balsavo 66 Seimo nariai, prieš buvo 32, susilaikė 4 parlamentarai.

Lapkričio 19 d. Seimui nepavyko sudaryti tyrimo komisijos dėl V. Uspaskicho teisinės neliečiamybės, toks nutarimo projektas po svarstymo nesulaukė Seimo pritarimo. Konservatoriai nepritarė nutarimo projektui, nes pirmininku buvo siūloma paskirti Seimo narį Petrą Gražulį.

Generalinis prokuroras D. Valys kreipėsi į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltintąjį nuosprendį vadinamoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

Seimo statutas numato, kad parlamentaras be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas bei negali kaip nors kitaip būti suvaržoma jo laisvė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.