Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.05 11:51

Pareigūnų, nesureagavusių į pagalbos prašymą, byla grąžinta papildyti

Bylą, kurioje Klaipėdos rajono policininkai kaltinami neatlikę tarnybinių pareigų, kai, nesulaukusi pagalbos, buvo mirtinai sumušta keturių vaikų motina, teismas nutarė grąžinti ikiteisminiam tyrimui papildyti kaltinamąjį aktą. Prokurorė neatmeta galimybės Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą skųsti.

Bylą, kurioje Klaipėdos rajono policininkai kaltinami neatlikę tarnybinių pareigų, kai, nesulaukusi pagalbos, buvo mirtinai sumušta keturių vaikų motina, teismas nutarė grąžinti ikiteisminiam tyrimui papildyti kaltinamąjį aktą. Prokurorė neatmeta galimybės Klaipėdos rajono apylinkės teismo sprendimą skųsti.

Dituvos sodų pakraštyje su keturiais mažamečiais vaikais gyvenusi 33 metų moteris šių metų vasario 11-osios vakarą, nesulaukusi pareigūnų pagalbos, įtariama, buvo nužudyta savo sutuoktinio. Policijos ekipažai buvo išsiųsti tikrinti kitų įvykių, nors buvo vos už keliolikos kilometrų nuo žuvusiosios namų.

Klaipėdos rajono policijos komisariato Operatyvaus valdymo grupės pareigūnai Robertas Ražauskas ir Vygandas Vitkauskas kaltinami neatlikę pareigų. Jie, gavę elektroninį pranešimą, neužtikrino, kad pagalbos besikreipusi moteris būtų apsaugota nuo jai grasinančio vyro, ir į įvykio vietą neišsiuntė pareigūnų.

Prokurorė Kristina Blinstrubienė sako, kad pagal surinktus duomenis pakanka pagrindo policijos pareigūnus kaltinti neatlikus privalomų veiksmų. T. y. reaguoti į pranešimą, patikrinti informaciją, išsiųsti pareigūnus.

V. Vitkauskas, paklaustas, ar nesijaučia kaltas, tepasakė, kad „viską nuspręs teismas“. Advokatas Donatas Lengvinas teigia, kad, vadovaujantis norminiais aktais, kaltinamasis turėjo teisę nesiųsti pareigūnų, nes įvykis buvo priskirtas C kategorijai. „Manau, kad norminių aktų reikalavimų mano ginamasis nepažeidė ir didelės žalos nepadarė“, – pabrėžia D. Lengvinas.

Kaltinamųjų advokatai kreipėsi į teismą, kad byla būtų grąžinta papildyti. Esą kaltinamajame akte nenurodyta, kokių padarinių kilo dėl pareigūnų veiksmų. Jų teigimu, kaltinamasis turi žinoti, kuo konkrečiai kaltinamas, kad galėtų apsiginti.

Teismas bylą grąžino ikiteisminiam tyrimui. Prokurorė svarsto galimybę teismo sprendimą skųsti. Jos teigimu, byloje pareigūnai kaltinami neatlikę pareigų, o ne dėl nužudymo. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi