Lietuvoje

2015.02.12 21:36

Pasienyje – kaimynų akibrokštas

Arūnas Dumalakas, „Lietuvos rytas“2015.02.12 21:36

Lietuviai kelininkai suremontavo iki Latvijos sienos kelią Rokiškis–Ilzenbergas. Latviai žadėjo kelią remontuoti savo teritorijoje, bet apsigalvojo ir įkasė įvažiuoti draudžiantį ženklą. 

Lietuviai kelininkai suremontavo iki Latvijos sienos kelią Rokiškis–Ilzenbergas. Latviai žadėjo kelią remontuoti savo teritorijoje, bet apsigalvojo ir įkasė įvažiuoti draudžiantį ženklą.

Panorę kaimynų Latviją pasiekti keliu per Rokiškio rajone esantį Ilzenbergą keliautojai yra priversti sukti atgal ir ieškoti kito kelio.

Nors nuošalaus kelio ruožas prie Latvijos sienos nenaudojamas, Lietuvos kelininkai ir šiomis dienomis atlieka šio kelio ženklinimo darbus.

Jie vis dar tikisi, kad kaimynų latvių pozicija pasikeis.

Transportui į Latviją draudžiantis įvažiuoti kelio ženklas atsirado maždaug prieš mėnesį, o Lietuvoje likę informaciniai ženklai apie kelių mokestį, greičio ribojimus.

Įmonės „Panevėžio regiono keliai“ Rokiškio kelių tarnybos viršininkas Stanislovas Dambrauskas neslėpė apmaudo dėl tokio kaimynų poelgio.

Prieš pradedant kelio remontą Rokiškio rajono meras Vidmantas Kanopa klausė Latvijos valdžios, ar tikslinga tvarkyti kelią. Kaimynai tikino, kad remontas būtinas, žadėjo darbus pratęsti savo teritorijoje.

Rokiškio kelininkai žvyravo kelią, sutvarkė ir nušienavo griovius. Greideris keliu pravažiuoja ir dabar. Kai buvo baigtas remontas Lietuvoje, Latvijos teritorijoje ant kelio buvo sustatyta sunkiasvorė technika.

Po to kurį laiką latviai keliu leido naudotis, o dabar vėl uždraudė. Nesusipratimų būta ir anksčiau. Kelias iš Lietuvos į Latviją net buvo perkastas.

Paaiškėjo, kad prieš mėnesį draudžiamasis ženklas atsirado dėl to, kad vienas latvių pasienio ūkininkas atsiėmė žemę. Sklypo ribose atsidūrė ir kelias.

Apie tai, kad bus grąžinama žemė, Rokiškio rajono savivaldybės prieš kelio remontą Latvijos valdžia neinformavo.

Šiuo keliu Rokiškio rajono kaimų gyventojai važiuodavo į Aknystą Latvijoje. Dabar jiems tenka sukti per Juodupę.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovo Roko Pukinsko žodžiais, nors sienos atviros, kelio ženklų paisyti privaloma. Toje vietoje važiuojant per sieną lietuvių pasieniečiai keliautojų nebaustų.

Tačiau latvių pareigūnai gali skirti nuobaudą už kelių eismo taisyklių pažeidimą.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.