Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

V. Uspaskicho neliečiamybės klausimo svarstyme – vėl pertrauka

ELTA 2015.02.12 21:38

Antradienį Seimas dar kartą atidėjo parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą.

Antradienį Seimas dar kartą atidėjo parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinės neliečiamybės klausimą.

Parlamentarai pritarė pertraukai, kol Seimo Etikos ir procedūrų komisija, reaguodama į Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kreipimąsi, išaiškins tolesnes procedūras.

Šios komisijos pirmininkas Valentinas Stundys žadėjo, kad etikos sargai susirinks dar šiandien, antradienį.

Kaip ELTA jau skelbė, lapkričio 19 d. Seimui nepavyko sudaryti laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios, ar sutikti Seimo narį V. Uspaskichą patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Toks nutarimo projektas po svarstymo nesulaukė Seimo pritarimo. Konservatoriai nepritarė nutarimo projektui, nes pirmininku buvo siūloma paskirti Seimo narį Petrą Gražulį.

Pagal projektą, komisija tyrimą turėjo atlikti per mėnesį, iki šių metų gruodžio 19 d.

Generalinis prokuroras Darius Valys kreipėsi į Seimą prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį V. Uspaskichą.

Ikiteisminis tyrimas dėl nepagarbos teismui pradėtas, kai šių metų liepos 28 d. šis Seimo narys Vilniaus oro uoste, atsakydamas į žurnalistų klausimus, pasisakė apie Vilniaus apygardos teismo teisėjus, priėmusius apkaltintąjį nuosprendį vadinamoje Darbo partijos byloje.

Prokurorų vertinimu, ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių manyti, kad savo veiksmais V. Uspaskichas galimai parodė nepagarbą teismui.

Seimo statutas numato, kad parlamentaras be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas bei negali kaip nors kitaip būti suvaržoma jo laisvė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi