Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.03 12:38

Prie Seimo ketvirtadienį rengiamas mitingas dėl atlyginimų ir pensijų

BNS 2013.12.03 12:38

Lietuvos profesinės sąjungos ketvirtadienį prie Seimo rengia mitingą, kuriame ketina reikalauti didinti darbo užmokestį mažiau uždirbantiesiems ir greičiau atstatyti sumažintas pensijas.

Lietuvos profesinės sąjungos ketvirtadienį prie Seimo rengia mitingą, kuriame ketina reikalauti didinti darbo užmokestį mažiau uždirbantiesiems ir greičiau atstatyti sumažintas pensijas.

Profesinės sąjungos teigia pasipiktinusios, kad po Konstitucinio Teismo nutarimo pirmiausia atstatomi iki krizės buvę atlyginimai gaunantiems didžiausias pajamas, o socialiai pažeidžiamiausios grupės lieka „už borto“.

Anot mitingo organizatorių, valdančioji dauguma nevykdo priešrinkiminių pažadų, o šalyje gilėja socialinė atskirtis.

„Susidaro įspūdis, kad svarbiausias – turtingas žmogus“, – žurnalistams antradienį sakė Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas, primindamas socialdemokratų priešrinkiminį šūkį „Svarbiausia – žmogus“.

Jo teigimu, prieš metus į valdžią atėję politikai įvykdė tik vieną iš savo pažadų – padidino minimalią mėnesinę algą.

„Pirmiausia teisingumas atkuriamas tiems, kurie ir taip pakankamai gerai gyvena Lietuvoje. Patiems silpniausiems, patiems pažeidžiamiausiems biudžete nenumatytas teisingumo atstatymas“, – bendroje spaudos konferencijoje sakė profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Aldona Jašinskienė.

„Privalome parodyti valdžiai, nes jie užsimiršta“, – teigė ji.

Profesinės sąjungos taip pat sakė pasipiktinusios Vyriausybės pareiškimais apie ketinimus liberalizuoti darbo kodeksą, prieš tai nesusitarus su profsąjungom.

Mitingas organizuojamas ketvirtadienį 13 valandą, jame organizatoriai tikisi surinkti apie 2 tūkst. žmonių. Tą dieną planuojama Seime svarstyti kitų metų biudžetą.

Protesto akcijoje ketinama reikalauti didinti minimalią mėnesinę algą iki 1 200 litų, atstatyti bazinius dydžius valstybės tarnautojams ir biudžetininkams, grąžinti buvusią nedarbingumo pašalpų mokėjimo tvarką ir už sirgtą laiką mokėti ne mažiau, kaip 80 proc. darbo užmokesčio, parengti nusavintų pensijų grąžinimo tvarką ir kuo skubiau jas grąžinti, atstatyti neatstatytas pensijas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi