Lietuvoje

2013.12.03 11:34

Ketvirtadienį rudeniškus orus keis žiemiški

LRT.lt2013.12.03 11:34

Rudens ir žiemos kovos rezultatas – permainingi orai – Lietuvoje užsibus iki ketvirtadienio. Tądien šalyje atkeliaus ir tvirčiau įsitaisys žiema, LRT radijui antradienį prognozavo sinoptikė Teresė Kaunienė.

Rudens ir žiemos kovos rezultatas – permainingi orai – Lietuvoje užsibus iki ketvirtadienio. Tądien šalyje atkeliaus ir tvirčiau įsitaisys žiema, LRT radijui antradienį prognozavo sinoptikė Teresė Kaunienė.

Antradienio diena bus gana švelni. Aukščiausia numatoma temperatūra – 1–6 laipsniai šilumos, pajūryje – vienu kitu laipsniu šilčiau. Nebus saulėta, nes slėgis krenta ir anticikloną po truputį keičia ciklonas. Bus debesuota, pasitaikys nedidelių kritulių šiaurinėje šalies dalyje. Tai gali būti šlapdriba, bet daugiausia vyraus lietus, dulksna, ypač antroje dienos pusėje. Pietinėje šalies pusėje kritulių tikimybė mažesnė – ten protarpiais gali pasirodyti saulė. Vėjas vėl šiek tiek stiprės – iki šiol stipriau pūtęs tik pajūryje, pietvakarių-vakarų krypties, 8–13 m/s vėjas jau apims visą šalį. Vakarinėse šalies rajonuose jo gūsiai gali siekti ir 15–18 m/s.

Trečiadienį orus lems nedidelis ciklonas, atkeliavęs nuo Norvegijos. Saulės jau turbūt nebematysime, ją gaubs gana storas debesų šydas. Naktį vyraus nedideli krituliai, vietomis gali susidaryti lijundra, drėgnesnėse vietose – ir plikledis. Didžiausia jo tikimybė – pietryčių Lietuvoje. Čia naktį temperatūra nukris žemiau nulio, o didesnėje Lietuvos teritorijos dalyje temperatūra liks teigiama. Dieną krituliai numatomi daugelyje rajonų, sniegą keis lietus. Pūs vidutinio stiprumo smarkokas vėjas. Ypatingai jis bus jaučiamas vakariniuose rajonuose. Čia gūsiai sieks 15–17 m/s. Diena bus gana šilta – 1–6, o pajūryje – iki 8 laipsnių šilumos. Taigi trečiadienis – su krituliais, debesuotas, gana vėjuotas, bet palyginti šiltas.

Ketvirtadienį jau sulauksime labai gilaus ir aktyvaus ciklono iš Vakarų, atnešiančio tikrą žiemą – ši užgrius su gausiu sniegu ir pūgomis.

                                                                                    

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.