Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.12 21:38

Seimo komisija dėl apkaltos N.Venckienei planuoja išklausyti jos iniciatorius

BNS 2015.02.12 21:38

Seimo komisija dėl apkaltos parlamento posėdžiuose nedalyvaujančiai „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei pagrįstumo antradienį renkasi į pirmąjį posėdį, kuriame planuoja išklausyti apkaltos iniciatorius.

Seimo komisija dėl apkaltos parlamento posėdžiuose nedalyvaujančiai „Drąsos kelio“ partijos frakcijos seniūnei Neringai Venckienei pagrįstumo antradienį renkasi į pirmąjį posėdį, kuriame planuoja išklausyti apkaltos iniciatorius.

„Pirmas posėdis būna daugiau tvarkomasis, patvirtinamas reglamentas, taip pat paprašėme Etikos ir procedūrų komisijos pateikti informaciją apie praleistus posėdžius, planuojame išklausyti apkaltos iniciatorius“, – BNS sakė komisijos pirmininkas socialdemokratas Vytautas Saulis.

Komisija savo išvadą, pagrįsti ar nepagrįsti siūlymai pradėti N.Venckienės apkaltos procesą Seime, turės pateikti iki ketvirtadienio.

Seime sudarius komisiją dėl apkaltos, ji turi pateikti savo vertinimą, ar yra, ar nėra pagrindo pradėti tokį procesą. Komisijos siūlymui pritariama arba jis atmetamas paprasta Seimo narių balsų dauguma.

Jei pritariama, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, priimamas nutarimas pradėti apkaltos procesą Seime ir kreipiamasi į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai.

Apkaltą N.Venckienei inicijavo opozicinis Liberalų sąjūdis argumentuodamas, kad ji praleido daugiau kaip 50 plenarinių posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas, taip pat nedalyvavo Seimo struktūrinių padalinių posėdžiuose.

Pasak apkaltos iniciatorių, neatlikdama savo kaip Seimo narės pareigų, N.Venckienė „šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė duotą Seimo nario priesaiką“.

N.Venckiene Seime nebesirodo nuo balandžio, kai parlamentas panaikino jos teisinę neliečiamybę. Policija yra paskelbusi politikės paiešką, teisinės pagalbos prašymai išsiųsti į JAV.

Šiaulių apygardos prokuratūra siekia N.Venckienę apklausti. Prokurorai pernai spalį jai pateikė įtarimus pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius. Įtariama, kad N.Venckienė prieš dvejus metus Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti mergaitę motinai Laimutei Stankūnaitei, praėjusių metų gegužę trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi