Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.03 09:15

A. Čekuolis: „Aukodami galime padėti ne tik vargstantiems, bet ir sau“

2013.12.03 09:15

Prieš didžiąsias metų šventes gausėja ne tik šventinių renginių, bet ir paramos projektų. Pasak vieno garsiausių Lietuvos žurnalistų, rašytojo ir LRT laidų vedėjo Algimanto Čekuolio, aukodami vargstantiems padedame ne tik kitiems, bet ir sau.  

Prieš didžiąsias metų šventes gausėja ne tik šventinių renginių, bet ir paramos projektų. Pasak vieno garsiausių Lietuvos žurnalistų, rašytojo ir LRT laidų vedėjo Algimanto Čekuolio, aukodami vargstantiems padedame ne tik kitiems, bet ir sau. Jau netrukus A. Čekuolis kartu su 10-čia kitų nacionalinio transliuotojo laidų vedėjų kvies aukoti labdaros akcijai koncerte „Maltiečių sriuba 2013“. Koncertą-telemaratoną gruodžio 4 d. nuo 19 val. tiesiogiai transliuos LRT televizija.

„Nuo vaikystės buvau pratinamas per didžiąsias metų šventes nudžiuginti ne tik artimuosius, bet ir vargstančius žmones – juk jie lygiai taip pat laukia švenčių, – sako Algimantas Čekuolis. – Vieni turime daugiau, kiti mažiau, tačiau pasidalinti visuomet galime. Manau, aukodami kitiems tarsi padedame ir sau: jei ištiktų bėda, geriau suprastume, kokia yra svarbi nuoširdi pagalba, gauta net iš visai nepažįstamų, bet geros valios žmonių.“

Ne pirmą kartą prie paramos projektų prisidedantis A. Čekuolis mano, jog ateityje tokių akcijų  gali ir neprireikti: „Valstybė neturi pakankamai pinigų padėti vargstantiems. Jeigu dirbantys dirbs daugiau, o šalies gamyba taps gyvesnė, tuomet ir pašalpas mokėti bus lengviau“. Tačiau kol kas, A. Čekuolio nuomone, labdara yra neišvengiama.

Garsus žurnalistas ir vienas seniausių pasaulyje TV laidų vedėjų pritaria nuomonei, kad seni žmonės Lietuvoje yra užmiršti. Jo manymu, puikus to įrodymas – Maltos ordino pagalbos tarnybos (MOPT) globojami senjorai: dauguma jų yra vieniši, užmiršti artimųjų, sergantys, patys negalintys savimi pasirūpinti, net pavalgyti. MOPT savanoriai kasdien lanko daugiau nei 1200 senelių, 300-ams jų vežamas karštas maistas. Pernai gerų žmonių dėka skurstantiems ir vienišiems senoliams buvo išdalinta daugiau kaip 50 tūkst. porcijų sriubos.

Algimantas Čekuolis kviečia visus aktyviau prisidėti prie pagalbos vargstantiems senjorams akcijos „Maltiečių sriuba 2013“. Kiekvienas geros valios žmogus tai gali padaryti skambindamas arba siųsdamas žinutę trumpaisiais numeriais 1416 – auka 2 Lt, 1417 – auka 5 Lt, 1418 – auka 10 Lt. Daugiau informacijos apie akciją www.maltieciai.lt

Tais pačiais trumpaisiais numeriais bus galima aukoti ir tiesioginio akcijos „Maltiečių sriuba 2013“ telemaratono per LRT metu. Šiais metais koncertas išsiskirs vedėjų gausa – jų bus daugiau nei 10: Algimantas Čekuolis, Zita Kelmickaitė, Violeta Baublienė, Audrius Giržadas, Jurgita Jurkutė, Marijus Žiedas bei kiti žinomi LRT laidų vedėjai. Scenoje taip pat pasirodys žymiausi visų kartų Lietuvos atlikėjai: Stasys Povilaitis, Liudas Mikalauskas, Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius, Evelina Sašenko, Inga Valinskienė, merginų grupės „ŠarkA” bei „Pop ladies”, Martynas Kavaliauskas. Išskirtinį pasirodymą dovanos baleto primarijus Nerijus Juška su savo mažaisiais auklėtiniais.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi