Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.02 12:04

A. Kubilius: Seimo delegacija turėtų nedelsiant vykti į Ukrainą

ELTA 2013.12.02 12:04

Jeigu situacija Ukrainoje ir toliau išliks įtempta, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius mano, kad jau šią savaitę Seimo delegacija turėtų nedelsdama vykti į Kijevą.

Jeigu situacija Ukrainoje ir toliau išliks įtempta, Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius mano, kad jau šią savaitę Seimo delegacija turėtų nedelsdama vykti į Kijevą.

„Jeigu situacija Ukrainoje išliks tokia pat įtempta, kokią matėme ir pastarosiomis dienomis, tai kaip tik šiuo metu būtų svarbu, kad kiek galima daugiau įvairių šalių parlamentarų lankytųsi Ukrainoje ir savo buvimu kartu su Ukrainos žmonėmis apsaugotų jų teisę taikioms permainoms, padėdami apsiginti nuo svetimų provokacijų ir nuo valdžios neapgalvotų konvulsijų. Todėl nepaisant praeitos savaitės visiško nesusipratimo su Loretos Graužinienės vadovaujama delegacija, kurios vizitas buvo visiškai neapgalvotas, šią savaitę Seimo delegacija, jeigu situacija nenurims, ilgai nedelsdama turėtų vykti į Kijevą.

Ta proga raginčiau užsienio reikalų ministrą Liną Linkevičių ir Seimo Europos reikalų komiteto pirmininką Gediminą Kirkilą ne tam tikra prasme linksminti žmones viešai aiškinantis, ar buvo, ar nebuvo derintas praeitos savaitės L. Graužinienės vizitas, o nedelsiant sušaukti pasitarimą dėl situacijos Kijeve ir kaip mes galime padėti Ukrainos žmonėms“, – pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė A. Kubilius.

Jo duomenimis, Lenkijos premjeras tokį pasitarimą sušaukė jau sekmadienį vakare.

A. Kubiliaus nuomone, reikėtų, kad kiek galima daugiau įvairių valstybių parlamentarų šiuo metu lankytųsi Kijeve ir taip užtikrintų, kad „dabartinė valdžia konvulsyviai stengdamasi garantuoti savo išlikimą nesiimtų kokių nors represijų“.

„Aš tikrai nesiimu dabar vertinti, ar turėtų kas nors iš Seimo vadovybės važiuoti, bet kaip ir kitais atvejais toks parlamentarų dalyvavimas sustabdo valdžią nuo neapgalvotų sprendimų. Ir apie tai reikėtų labai rimtai galvoti“, – sakė politikas.

Kaip ELTA jau skelbė, Ukrainoje po smurtinių susirėmimų mitinguotojai paskelbė nacionalinį streiką ir užblokavo vyriausybės pastatą.

Praėjusią savaitę Seimo Pirmininkė „darbietė“ L. Graužinienė dalyvavo opozicijos mitinge.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi