Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.02 11:04

Sveikatos apsaugos sistema Lietuvoje gerėja

BNS 2013.12.02 11:04

Europos sveikatos apsaugos paslaugų naudotojų indekse šiemet Lietuva užima 23 vietą iš 35 šalių.

Europos sveikatos apsaugos paslaugų naudotojų indekse šiemet Lietuva užima 23 vietą iš 35 šalių.

Tyrimas, kurį atlieka Švedijos bendrovė „Health Costumer Powerhouse“, atskleidė, kad lyginant su 2012 metais indeksas Lietuvoje šiemet išaugo – pernai Lietuvai buvo skirti 585 taškai iš 1000 ir ji užėmė 26 vietą.

Šiemet Lietuvos indeksas, kuris sudaromas atsižvelgiant į statistiką, pacientų apklausas ir nepriklausomus tyrimus, siekia 615 taškų.

„Dėl finansų krizės visų Baltijos valstybių sveikatos apsaugos sistemos buvo labai smarkiai spaudžiamos. Panašu, kad Lietuvai susitvarkyti su griežta ekonomika pavyko gana gerai“, – teigia tyrimo autoriai.

Kartu pažymima, kad Lietuva „aiškiai neskyrė pakankamai dėmesio profilaktinėms priemonėms ir tai turėtų būti pagerinta“.

Be to, pastebima, kad Lietuvoje nuo 2012 metų sumažėjo antibiotikų vartojimas.

„Įdomus rezultatas, kuris gali būti ir krizės pasekmė, yra nuo 2012 metų iš pažiūros sumažėjęs antibiotikų vartojimas. Tai turbūt geras rodiklis Lietuvoje, nes daugelyje Europos valstybių antibiotikai per dažnai yra skiriami pacientams, kurių infekcija nėra komplikuota, arba net sergantiems peršalimo ligomis“, – teigia indekso sudarytojai.

Pagal šį indeksą pirmauja Nyderlandai, Šveicarija, Islandija ir Danija, prasčiausiai atrodo Serbija, Rumunija, Latvija ir Lenkija.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi