Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.01 12:53

Norima pratęsti specialiąją misiją Afganistane

BNS 2013.12.01 12:53

Užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo pratęsti Lietuvos specialiosios misijos veiklą Afganistane veiklą po to, kai bus uždaryta Lietuvos vadovaujama Goro atkūrimo grupė (PAG).

Užsienio reikalų ministerija (URM) siūlo pratęsti Lietuvos specialiosios misijos veiklą Afganistane veiklą po to, kai bus uždaryta Lietuvos vadovaujama Goro atkūrimo grupė (PAG).

Misijai būtų sukurta nauja užduotis – vykdyti vystomojo bendradarbiavimo veiklą, prisidėti prie Afganistano civilinių ir karinių pajėgumų stiprinimo ir prireikus atlikti diplomatines funkcijas.

Rugpjūčio pabaigoje Lietuva oficialiai perdavė atsakomybę už saugumą Goro provincijoje Afganistano nacionalinėms saugumo pajėgoms ir taip pabaigė 2005 metų birželį pradėtą ir daugiau nei aštuonerius metus trukusią pirmąją ir didžiausią savo savarankišką tarptautinę misiją. Iki šių metų pabaigos įsipareigota visiškai perduoti atsakomybę už saugumą Afganistano valdžios institucijoms ir nacionalinio saugumo pajėgoms.

Tačiau, anot URM, specialiosios misijos veikla nuo jos įsteigimo išsiplėtė ir šiuo metu apima ir bendradarbiavimą Afganistane – ES, NATO, Jungtinių Tautų ir kituose dvišaliuose ir daugiašaliuose formatuose. Misija taip pat įgyvendina ir koordinuoja vystomojo bendradarbiavimo veiklą, prireikus atlieka diplomatines funkcijas.

„Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos įsipareigojimus, numatytus tarptautiniuose Bonos (2011), Čikagos (2012), Tokijo (2012) ir kituose susitarimuose dėl paramos teikimo Afganistanui, Jungtinių Tautų vaidmenį palaikant tarptautinę taiką ir saugumą Afganistane, taip pat siekiant aktyviai dalyvauti formuojant ir įgyvendinant Jungtinių Tautų ir NATO politinį siekį užtikrinti kolektyvinį saugumą, specialiosios misijos veiklą siūloma tęsti, skyrus jai naują užduotį“, – nurodo URM.

Šis siūlymas bus teikiamas svarstyti Vyriausybei.

Per misijos laikotarpį Goro provincijoje su Lietuvos parama įgyvendinta daugiau nei 200 vystomojo bendradarbiavimo projektų stiprinti valdžios institucijų gebėjimams, kaimo plėtrai, infrastruktūrai gerinti, taip pat švietimo ir sveikatos sektoriuje.

Be specialiosios misijos, NATO tarptautinių saugumo paramos pajėgų operacijoje Afganistane toliau tarnauja šalies pietuose dislokuotas Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų eskadronas, afganistaniečius pilotus rengianti Lietuvos vadovaujama Oro pajėgų mokymo grupė, logistinę paramą teikiantis Nacionalinės paramos elementas, NATO operacijos štabuose tarnaujantys karininkai ir Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos grupė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi