Naujienų srautas

Lietuvoje2013.12.01 12:58

Demokratijos veikimu patenkinti pusė lietuvių

ELTA 2013.12.01 12:58

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, yra patenkinti tik pusė šalies gyventojų.

Tuo, kaip Lietuvoje veikia demokratija, yra patenkinti tik pusė šalies gyventojų.

Pusė (50 proc.) apklaustų 15–74 metų Lietuvos gyventojų buvo nepatenkinti tuo, kaip šalyje veikia demokratija, o keturi iš dešimties (39 proc.) nurodė, kad yra patenkinti demokratijos veikimu. Kas dešimtas (11 proc.) respondentas neturėjo nuomonės šiuo klausimu. Tai atskleidė naujienų agentūros ELTA užsakymu spalio 24–lapkričio 4 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės „Baltijos tyrimai“ atlikta apklausa.

Pagal apklausą, pasitenkinimas demokratija Lietuvoje per paskutinį mėnesį nepasikeitė, o lyginant su vertinimais prieš metus, patenkintųjų demokratijos veikimu padidėjo 9 procentiniais punktais. 2012 metų spalį demokratijos veikimu patenkinti buvo trys iš dešimties suaugusių šalies gyventojų.

Tuo, kaip veikia demokratija Lietuvoje, dažniau patenkintas jaunimas iki 30 metų (54 proc. patenkinti), respondentai su aukštuoju išsilavinimu, specialistai ir tarnautojai bei apklausti studentai ir moksleiviai, respondentai su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (per 2 tūkst. 500 litų).

Daugiau už kitus demokratijos veikimu šalyje nepatenkinti vyresni nei 30 metų žmonės, respondentai su viduriniu išsilavinimu, darbininkai, pensininkai ir vadovai, lenkų tautybės gyventojai bei kairiųjų pažiūrų respondentai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi