Lietuvoje

2013.11.30 10:03

Siūloma mažinti Seimo pirmininkės pavaduotojų skaičių

BNS2013.11.30 10:03

Konservatorius Sergejus Jovaiša pasibaigus Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai siūlo vienu mažinti Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės pavaduotojų skaičių.

Konservatorius Sergejus Jovaiša pasibaigus Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos (ES) Tarybai siūlo vienu mažinti Seimo pirmininkės „darbietės“ Loretos Graužinienės pavaduotojų skaičių.

Konservatorius įregistravo Seimo statuto pataisą, kad Seimo pirmininko pavaduotojų yra ne daugiau kaip šeši, kai šiuo metu jų yra septyni. Siūloma, kad Seimo pirmininko pavaduotojų skaičius mažėtų nuo kitų metų liepos.

„Seimo pirmininko pavaduotojų skaičius buvo padidintas dėl vienos objektyvios priežasties – Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai. Manytina, kad pasibaigus Lietuvos pirmininkavimui ir su tuo susijusiu papildomu darbo krūviu, būtų tikslinga atstatyti Seimo pirmininkų pavaduotojų skaičių iki šešių“, – rašoma pataisos aiškinamajame rašte.

Septinta Seimo pirmininko pavaduotojo pareigybė buvo įsteigta praėjusių metų gruodį, motyvuojant padidėjusius krūviu dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai. Vėliau į šias pareigas paskirtas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius.

Seimo pirmininkės pavaduotojais šiuo metu dar yra: pirmasis vicepirmininkas „darbietis“ Vydas Gedvilas, Europos reikalų komiteto pirmininkas socialdemokratas Gediminas Kirkilas, jo frakcijos kolega Algirdas Sysas, „tvarkietis“ Kęstas Komskis, konservatorė Irena Degutienė, liberalas Petras Auštrevičius.

Lietuva pusmečiui pirmininkavimą ES perėmė nuo šių metų liepos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.