Lietuvoje

2013.11.30 15:07

Savaitgalį galime džiaugtis kalėdinėmis eglėmis, ledo čiuožyklomis ir koncertais

LRT.lt2013.11.30 15:07

Šį savaitgalį visoje Lietuvoje prasideda kalėdinių renginių maratonas: Vilniuje ir Kaune įžiebiamos eglutės, vartus atveias ledo čiuožyklos. Įvairūs koncertai kviečia užsukti ir šiuolaikinės, ir klasikinės muzikos mėgėjus.

Šį savaitgalį visoje Lietuvoje prasideda kalėdinių renginių maratonas: Vilniuje ir Kaune bus įžiebiamos eglutės, vartus atveria ledo čiuožyklos. Įvairūs koncertai kviečia užsukti ir šiuolaikinės, ir klasikinės muzikos mėgėjus.

Sostinėje šeštadienį, 17 val., vyks Kalėdų eglės ir šventinio miesto įžiebimas bei čiuožyklos Rotušės aikštėje atidarymas. Bus įžiebta pagrindinė Vilniaus ir visos Lietuvos Kalėdų eglė Katedros aikštėje. Šį įvykį palydės įspūdingas audiovizualinis šou „Dangaus garsai“. Tuo pat metu šventinėmis dekoracijomis nušvis ir miesto gatvės bei Rotušės aikštėje pastatyta Vilniaus kalėdinė eglutė, šventinė ledo čiuožykla.

Vilniaus paveikslų galerijoje veikia istorinių vertybių paroda iš Gruzijos lobyno. Joje pristatomi trys išskirtiniai bronzos amžiaus ir ankstyvosios antikos laikotarpio eksponatai. Parodoje eksponuojamos vertybės iš Kutaisio valstybinio Niko Berdzenišvilio istorijos muziejaus, kuris buvo įkurtas 1921-aisiais ir jame saugoma daugiau nei 200 tūkst. šalies kultūros paveldo eksponatų nuo 9 a. pr. Kr. iki šių laikų. Tarp jų yra bronzos amžiaus ir antikos laikų reliktų – archeologinių radinių iš Vakarų Gruzijos, retų Gruzijos, Romos, Bizantijos ir Rytų kraštų istorijos, buities ir kultūros eksponatų.

Sekmadienį, 17 val., Šv. Jonų bažnyčioje skambės „Mušamųjų ir pučiamųjų spalvos“. Įpratę girdėti Valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ atliekamus pučiamųjų, populiariosios muzikos šedevrus, žiūrovai šįkart išgirs išskirtinį pučiamųjų ir mušamųjų garsų duetą.  

Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks finalinis suaugusiųjų chorų konkurso etapas, kuriame 38 Lietuvos chorai varžysis dėl nugalėtojų vardų. Koncertai vyks visą savaitgalį.

Lapkričio 25–gruodžio 1 dienomis Vilniuje vyksta 11-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis 2013“. Tradiciškai festivalyje bus parodyti geriausi nekomercinės animacijos kūriniai iš viso pasaulio. Šiemet festivalis ne tik rodo geriausius meninės animacijos filmus, bet ir stengiasi supažindinti su šio meno subtilybėmis. Rodomos retrospektyvinės programos, kurių metu žiūrovai gali susitikti su autoriais, taip pat organizuojamos kūrybinės dirbtuvės su animacinių filmų profesionalais.

Kauno mažasis teatras sezono atidarymo proga šį šeštadienį kviečia jaunąją kartą, ypatingai studentus, ir visus menui neabejingus žiūrovus į spektaklio pagal dramaturgo Gintaro Grajausko pjesę „Rezervatas“ premjerą.

Gruodžio 30 d., 17 val. Kauno Rotušės aikštėje vyks Kalėdų eglutės įžiebimo šventė „Šiltų Kalėdų keliu“.

Nuo šeštadienio Klaipėdos krašto auksakalių cechas kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius į tikrą auksakalystės šventę – į dviejų savaičių trukmės renginių ciklą „Juvelyrika – gyvai“. Šventės metu startuos ir vyks cecho tradicinė kalėdinė juvelyrikos paroda, bus pristatyta fotografijų paroda, du šeštadienius iš eilės vyks edukaciniai auksakalystės užsiėmimai. Bet įdomiausia renginio dalis – tai bendra auksakalių ir klaipėdiečių kūryba, gaminant papuošalą „Palinkėjimai Klaipėdai“. Papuošalas bus pristatytas parodos uždarymo metu. Renginys vyks prekybos ir pramogų centre Klaipėdos „Akropolis“.

Alytaus kraštotyros muziejus kviečia kartu pasitikti susikaupimo ir tylos laikotarpį – adventą. Lapkričio 30 d., šeštadienį, 13 val. vyks edukacinė popietė „Advento švieselės“, kurios metu bus gaminami advento vainikai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.