Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.29 14:51

D. Grybauskaitė: Ukrainos valdžia siekė ES pinigų, nenorėdama įsipareigoti

Ukraina iš Europos Sąjungos (ES) bandė reikalauti labai daug pinigų, vengdama bet kokių įsipareigojimų ir pasiteisindama Rusijos spaudimu, nors iš tiesų tai buvo pačios Ukrainos vadovybės valia, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ukraina iš Europos Sąjungos (ES) bandė reikalauti labai daug pinigų, vengdama bet kokių įsipareigojimų ir pasiteisindama Rusijos spaudimu, nors iš tiesų tai buvo pačios Ukrainos vadovybės valia, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentės teigimu, Rytų partnerystės viršūnių susitikimo rezultatai labai aiškūs – dvi šalys yra apsisprendusios ir pasiruošusios artėti prie Europos, ir tai daro įsitikinusios, su atsakomybe. Tačiau viena šalis, o ypač jos vadovybė, dar nėra pasirengusi priartėti prie Europos.

„Visiems Europos Sąjungos (ES) vadovams Ukrainos pozicija buvo keista: jos vadovas nekalbėjo apie asociacijos sutartį, tačiau norėjo reikalauti labai daug pinigų Ukrainos ekonominei situacijai pagelbėti be jokių įsipareigojimų. Su tuo ES negali sutikti. Matėme labai keistą posūkį Ukrainos pozicijoje, kuris jokiu būdu negali būti pateisintas vien tik Rusijos spaudimu. Be jokios abejonės, tai – pačios Ukrainos vadovybės sprendimas“, – įsitikinusi D. Grybauskaitė.

Labai keista, pasak prezidentės, taip pat buvo tai, kad Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius bandė pristatyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį kaip kažkokią žalą Ukrainai, kurią būtina kompensuoti. Tačiau pati sutartis ir Lietuvos bei kitų 12 šalių patyrimas rodo atvirkščiai – integracija į Europos ekonominę erdvę atneša tik naudą, pažymi D. Grybauskaitė.

„Yra netgi skaičiai, rodantys, kad artimiausioje perspektyvoje bendradarbiavimas su ES Ukrainai atneštų net 6 proc. BVP augimą. Taigi toks elgesys buvo visiškai nesuprantamas: buvo norėta užsitikrinti ekonominių problemų sprendimą Europos ir Rusijos rankomis, nedarant jokių pačios Vyriausybės įsipareigojimų“, – pabrėžia prezidentė.

Prezidentės teigimu, galima konstatuoti, kad dalis pasitikėjimo Ukrainos atžvilgiu sumenko būtent dėl Ukrainos vadovybės veiksmų. Tačiau, anot D. Grybauskaitės, Europa išlieka atvira Ukrainai ir jos žmonėms.

„Mūsų susitarimas, integruojantis šią šalį link Europos ir su Europa, yra ant stalo“, – tvirtina prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi