Lietuvoje

2015.09.08 13:45

„Femen“ aktyvistei – 500 litų bauda

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2015.09.08 13:45

Prezidentas Viktoras Janukovyčius – ne vienintelis pasaulinio garso Ukrainos atstovas, viešintis Vilniuje. Paskui šalies vadovą atvyko ir skandalingosios organizacijos „Femen“ aktyvistės.

Prezidentas Viktoras Janukovyčius – ne vienintelis pasaulinio garso Ukrainos atstovas, viešintis Vilniuje. Paskui šalies vadovą atvyko ir skandalingosios organizacijos „Femen“ aktyvistės.

Prie parodų centro „Litexpo“, kur penktadienį tęsiasi Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, „Femen“ prieiti nepavyko.

Viena „Femen“ aktyvistė sulaikyta. Kaip iš įvykio vietos praneša DELFI fotografas Tomas Vinickas, aktyvistė sėdėjo automobilyje, netoli įvažiavimo į „Litexpo“, prisidengusi apsiaustu. Policijos pareigūnai greičiausiai turėjo informaciją apie planuojamą išsišokimą – jie budėjo vietoje.

Policijos pareigūnai prašė pateikti asmens dokumentą. Jo mergina teigė neturinti. Ji pareigūnams pasiskundė, kad prastai jaučiasi, paprašė medikų pagalbos. Atvykus greitosios pagalbos medikams, mergina apnuogino krūtinę ir ėmėsi „Femen“ būdingo protesto.

Ant nuogos merginos krūtinės buvo parašytas proeuropietiškas šūkis „Ukraine to EU“. Tačiau protestas tęsėsi tik akimirką.

Pareigūnų reakcija, anot DELFI fotografo, buvo staigi ir griežta. Policininkai be skrupulų sulaikė pusnuogę „Femen“ aktyvistę ir išgabeno iš „Litexpo“ prieigų. Nuogakrūtę merginą tramdė būrys pareigūnų. Jie šiurkščiai ją „neutralizavo“, įstumdami į policijos mikroautobusą.

Mergina išvežta į sostinės 5-ąjį policijos komisariatą. Čia bus mėginama nustatyti jos asmenybę ir, ko gera, surašyti protokolą už administracinį teisės pažeidimą. Galiausiai, jai skirta 500 litų bauda, praneša BNS.

„Femen“ garsėja daugybe surežisuotų protesto akcijų prieš seksualinio ir politinio pobūdžio represijas, kuriose dalyvauja nuogos iki pusės. Feminisčių judėjimo narės yra apnuoginusios savo krūtines Paryžiaus simboliu tapusioje Dievo Motinos katedroje, džiūgaudamos dėl pasaulį pribloškusio popiežiaus Benedikto XVI sprendimo atsistatydinti.

Pirmoji „Femen“ šlovės akimirka buvo 2010 metais vykę įtempti Ukrainos prezidento rinkimai. Keturios jaunos moterys drąsiai išsirengė vienoje rinkimų apylinkėje, į kurią kaip tik turėjo atvykti kandidatas į prezidentus V. Janukovyčius.

Kai kurie mokslininkai „Femen“ laiko 19-ojo amžiaus sufražisčių ir praėjusio amžiaus 8-ojo dešimtmečio judėjimo už moterų teises įpėdine.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.