Lietuvoje

2013.11.28 16:05

Priešgaisrinės saugos pažeidimų rasta 54 pastatuose (papildyta)

BNS2013.11.28 16:05

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), patikrinęs Lietuvos prekybos centrų ir visuomeninių objektų saugumą, daugiau nei 50-yje jų rado priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), patikrinęs Lietuvos prekybos centrų ir visuomeninių objektų saugumą, daugiau nei 50-yje jų rado priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimų.

„54 statiniuose buvo nustatyti tam tikri priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimai. Likusiuose pastatuose pažeidimų nerasta“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė departamento atstovas Audrius Čiuplys. Jis neatskleidė, kam priklauso ar kas nuomoja šiuos pastatus.

Anot jo, iš viso buvo patikrinti  402 statiniai, 54 pastatų valdytojams surašyti administracinės teisės pažeidimų protokolai, o baudos jiems gali svyruoti nuo 100 iki 2 tūkst. litų.

Iš 402-jų patikrintų objektų 303 statiniai buvo prekybos, kurių plotas viršijo 2 tūkst. kvadratinių metrų, likę – kultūros ir sporto paskirties objektai.

„Kadangi patikrinimo apimtis buvo susijusi daugiausiai su nelaimingu įvykiu Rygoje, didžiausias dėmesys buvo atkreiptas į evakuacijos kelius – ar jie yra tinkamai pažymėti, nėra užkrauti, neuždaryti išėjimai ten, kur priklauso, ar veikia visos aktyvios gaisrų aptikimo ir gesinimo sistemos“, – kalbėjo A.Čiuplys.

Anto jo, tikrinta, ar darbuotojai tinkamai instruktuojami: „Vienuose pastatuose darbuotojai nebuvo instruktuoti, kituose nebuvo sudarytos sutartys dėl gesinimo sistemų priežiūros, kitur sandėliuose yra neišlaikomi reikalaujami atstumai tarp stelažų. Kai kuriuose prekybos centruose prekybos salėse evakuaciniai praėjimai buvo užkrauti prekėmis.“

Departamento atstovas pažymėjo, kad patikrinimai buvo operatyviniai, o kasmet PAGD atlieka iki 11 tūkst. planinių patikrinimų. Tikrinamų objektų sąraše yra daugiau kaip 24 tūkst. objektų visoje Lietuvoje.

Praėjusią savaitę po Rygoje įvykusios nelaimės, kai sugriuvo prekybos centras „Maxima“ ir žuvo 54 žmonės, VRM įpareigojo PAGD skubiai patikrinti, kaip laikomasi priešgaisrinės saugos taisyklių Lietuvos prekybos centruose ir masinėse žmonių susibūrimo vietose.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.