Lietuvoje

2013.12.02 12:19

L. Linkevičius dėl Ukrainos: dar ne per vėlu

BNS2013.12.02 12:19

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog dar ne vėlu Ukrainai nuspręsti pasirašyti asociacijos sutartį, Vilniuje ketvirtadienį prasidedant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, jog dar ne vėlu Ukrainai nuspręsti pasirašyti asociacijos sutartį, Vilniuje ketvirtadienį prasidedant Rytų partnerystės viršūnių susitikimui.

„Kas dieną gaunam labai prieštaringas žinias (dėl Ukrainos sprendimo – red.), mes prie to jau pripratom, nuosekliai  laikomės primindami ukrainiečiams, kad mūsų pasiūlymai yra ant darbo stalo. Jeigu pasieks mus informacija kažkokia kitokia negu iki šiol, mes pasirengę operatyviai reaguot. Visi valstybių vadovai, užsienio reikalų ministrai yra Vilniuje, mes galime operatyviai spręsti pasikeitus situacijai“, – ketvirtadienį interviu Žinių radijui sakė L.Linkevičius.

„Jei nenuspręsim šiandien-ryt, irgi ne tragedija, aišku, bus žymiai sunkiau, laikas čia nėra mūsų sąjungininkas, aišku, ir spaudimas padidės iš oponuojančių pusių“, – pastebėjo užsienio reikalų ministras.

Savo pasisakymuose jis taip pat pažymėjo, jog pastaruoju metu Ukraina priartėjo prie Europos. „Ir tai mes matom ne tik sociologiniuose tyrimuose, bet ir gatvėse Kijevo. Iš tikrųjų, žmonių balsas, kurio dešimtmetį nebuvo girdėt, vėl matome atgimstantį pilietinį aktyvumą“, – sakė L.Linkevičius.

Kalbėdamas apie Rytų partnerystės viršūnių susitikimą jis pabrėžė, jog priimti sprendimai, nors susiję tik su vienu segmentu, Rytų partnerystės šalimis, bus svarbūs visai Europai.

Vilniuje ketvirtadienį prasideda dvi dienas truksiantis Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuriame tikimasi įtvirtinti glaudesnius ES santykius su posovietinėmis Rytų Europos šalimis.

Susitikimo išvakarėse didžiausias dėmesys sutelktas į Ukrainą. Šalies vyriausybė praeitą savaitę paskelbė stabdanti derybas dėl asociacijos ir laisvosios prekybos sutarties, kurią ketinta Lietuvoje pasirašyta penktadienį.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius ketina atvykti į Vilnių, tačiau tikina, kad sutartį pasirašytų tik užsitikrinęs ES finansinę paramą, kuri kompensuotų nuostolius dėl sumažėjusios prekybos su Rusija.

Panašius susitarimus su Moldova ir Gruzija Vilniuje ketinama parafuoti. Diplomatų teigimu, Vilniuje tikimasi ir ES žingsnių dėl bevizio režimo su Moldova.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.