Lietuvoje

2013.11.27 11:00

LRTK žada ypatingą dėmesį Lietuvoje retransliuojamoms rusiškoms laidoms

BNS2013.11.27 11:00

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) sako kreipsianti ypatingą dėmesį į Lietuvoje retransliuojamas Rusijoje rengiamas laidas.

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) sako kreipsianti ypatingą dėmesį į Lietuvoje retransliuojamas Rusijoje rengiamas laidas.

LRTK taip pat siūlo Lietuvos televizijos programų retransliuotojams atsakingiau stebėti savo programų paketų turinį.

Šį pranešimą LRTK išplatino po pirmadienį Rusijos NTV kanalo parodytos laidos, kurioje, pasak komisijos, buvo skelbiama „vienpusiška ir vienašališka informacija apie Lietuvos VSD darbuotojų veiklą“.

Kaip antradienį pranešė portalas 15min.lt, pirmadienį per Rusijos NTV (Lietuvoje transliuojamą NTV MIR pavadinimu) kanalą, kuris kontroliuojamas su Kremliumi artimai susijusių žmonių, buvo parodyta laida, kurioje esą buvusi prostitutė kaltina Lietuvos VSD rinkus kompromituojančią informaciją apie Lietuvos vadovus, politikus, valdininkus bei verslininkus. Tiesa, jos žinios – dešimties metų senumo, tačiau VSD kaltinamas ir kitais nusikaltimais, kurie vyko visai neseniai.

VSD vertinimu, ši laida yra informacinio puolimo prieš Lietuvą ir jos institucijas dalis.

„Valstybės saugumo departamentas paprastai nekomentuoja užsienio (ypač Rusijos) žiniasklaidoje pasirodančios informacijos, tačiau tiems, kurie seka pastarųjų savaičių įvykius, akivaizdu, kad Rusijos televizijos laida tėra prieš Lietuvą ir jos institucijas vykdomo informacinio puolimo sudėtinė dalis. Šiuo atveju rusų sukurtoje laidoje atvirai raginama tirti „nusikalstamą“ VSD veiklą“, – teigiame VSD komentare 15min.lt.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.