Lietuvoje

2013.11.27 09:44

Lietus, šlapdriba, sniegas – iš dangaus kris visko

LRT Radijo naujienų tarnyba, LRT.lt2013.11.27 09:44

Sinoptikė Inga Stankūnaitė LRT radijui prognozuoja, kad Lietuvoje sulauksime kritulių – lietaus, šlapdribos ir snaigių, bet labai šalta nebus.

Sinoptikė Inga Stankūnaitė LRT radijui prognozuoja, kad Lietuvoje sulauksime kritulių – lietaus, šlapdribos ir snaigių, bet labai šalta nebus.

Trečiadienį į visus rajonuos atklys įvairių kritulių – nuo sniego iki lietaus. Pajūryje ir vakariniuose rajonuose vyraus lietus, o kituose rajonuose numatomas sniegas, pereinantis į šlapdribą, vėliau ir lietų. Todėl vakaro valandomis rytiniuose ir pietrytiniuose rajonuose galima ir lijundra – susidarys plikledis. Čia kritulių fazė keisis iš šlapdribos į lietų, nes tuose rajonuose vyraus silpnai neigiama temperatūra ir tik vakare ji pasieks 0–1 laipsnį šilumos. Kituose rajonuose bus apie 0–4, o vakariniuose rajonuose kai kur šils ir iki 7 laipsnių.

Ir Ketvirtadienį daugelyje rajonų sulauksime kritulių. Vyraus silpni krituliai, kai kur – vidutinio intensyvumo. Sustiprės vėjas – ir naktį, ir dieną vėjo gūsiai daugelyje rajonų sieks 15–20 m/s. Temperatūra naktį bus nuo silpnai teigiamos iki 1–2 laipsnių šalčio. Kai kur pajūryje bus 5–7 laipsniai šilumos. Dieną – 2–7 laipsniai šilumos, bet dėl stipraus vėjo temperatūra nebus tokia aktuali.

Likusias savaitės dienas numatomi ne itin šalti orai – numatoma, kad temperatūra bus apie 1–6 ar 0–5 laipsnius šilumos. Dienomis vyraus silpnai teigiama temperatūra (2–3 laipsniai), o naktimis kur ne kur truputį pašals.

Kitą savaitę turėtų išsilaikyti tokiam metų laikui neįprastai šilti orai.