Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Gali būti uždaryta dalis byrančio Šeškinės prekybos komplekso

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Po 54 gyvybes nusinešusios griūties Rygos prekybos centre ir Lietuvoje suskubta tikrinti prekybos centrus, kitus statinius, kuriuose renkasi minios žmonių, ar jie atitinka keliamus reikalavimus.

Po 54 gyvybes nusinešusios griūties Rygos prekybos centre ir Lietuvoje suskubta tikrinti prekybos centrus, kitus statinius, kuriuose renkasi minios žmonių, ar jie atitinka keliamus reikalavimus.

Vilniaus mieste yra ir tokių pastatų, šalia kurių net nesaugu būti. Nepaisant to, juose veikia parduotuvės, vaistinės ir kitos įstaigos, kuriose būna daug žmonių. Sostinės savivaldybė tokiems pastatams dabar jau pasiryžusi skirti kur kas daugiau dėmesio.

2009 metų kovo 16-osios naktį Šeškinėje nugriuvo dalis prekybos komplekso. Tuomet su didžiuliu trenksmu griuvo viršutinė iš plytų sumūryta pastato dalis, plytos subyrėjo ant perdangos, kuria buvo patenkama į antrame aukšte esančias įstaigas. Ten buvo įsikūręs ir vaikų bei jaunimo klubas „Babilonas“.

Pastatas taip ir nebuvo kapitaliai suremontuotas, apgriuvusios ir pavojų kėlusios arkos išardytos, konstrukcijos paramstytos mediniais ramsčiais. Šiandien panašiai atrodo ir kita komplekso dalis, esanti priešais.

„Kitas kompleksas, nuo parduotuvės dešiniau, irgi yra pavojingas. Arkos paremtos, bet jos yra suskilusios, laiptai suaižėję. Galvojame, kad pasižiūrėsime ekspertizės rezultatus, ar padaryta, kas buvo nurodyta, tada spręsime“, – teigė Vilniaus savivaldybės Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas.

Jeigu bus nuspręsta, kad statinys aplinkiniams kelia grėsmę, tuomet savivaldybė gali imtis priemonių, galbūt net pastatą uždrausti eksploatuoti. Šios patalpos yra privačios. Jose įsikūrusios įvairios paslaugas teikiančios įmonės – kirpyklos ir pan.

K.Karosas neslėpė, kad nesaugių pastatų sostinėje yra ir daugiau. Kaip vieną iš pavyzdžių jis nurodė Šv. Ignoto gatvėje esantį namą, kuris buvo pradėtas rekonstruoti, darbai nebaigti, tad šiuo metu gana pavojingai kabo jo balkonas.

„Stengiamės nelaukti signalų iš kitur, kad turėtume blogą pavyzdį ir imtumėmės griežtesnės patikros. Daug nuveikėme ir iki šiol, pavojingų pastatų Vilniuje mažėja. Bet ne viskas nuo mūsų priklauso“, – kalbėjo K.Karosas.

Praėjusią savaitę savivaldybė paskelbė pradėjusi griauti medinius laikinus statinius – sandėliukus, kurie kelia grėsmę gyventojų ir praeivių saugumui. Iš viso Vilniuje priskaičiuojama beveik 100 medinių ir mūrinių sandėliukų, kuriuos gyventojai anksčiau naudojo susidėti malkoms ar kitiems daiktams. Šiemet savivaldybė jau nugriovė 14 tokių statinių.

Daugiausia sandėliukų yra Naujamiestyje, Senamiestyje, Naujininkuose, Rasose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.