Lietuvoje

2013.12.02 12:33

A. Kubilius: L. Graužinienės vizitas į Ukrainą lemtas asmeninių rungtynių Lietuvos vidaus politikoje

ELTA2013.12.02 12:33

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kritiškai vertina Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vizitą į Ukrainą manydamas, kad jis lemtas asmeninių rungtynių, o ne rimto noro padėti Ukrainai apsispręsti.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius kritiškai vertina Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės vizitą į Ukrainą manydamas, kad jis lemtas asmeninių rungtynių, o ne rimto noro padėti Ukrainai apsispręsti.

„Aš tai kritiškai vertinu, balsavau prieš Seimo valdyboje, aišku ta valdyba post factum sukviesta. Pirmas dalykas tai, mano manymu, čia yra toks vizitas lemtas personalinių rungtynių, Lietuvos vidaus politikos aktualijų, o ne rimto noro padėti Ukrainai apsispręsti.

Antras dalykas: dėl šio vizito atšauktas jau seniai planuotas Seimo pirmininkės vizitas į Didžiąją Britaniją. Trečias dalykas: Lietuvos diplomatinės pastangos padėti spręsti Ukrainos reikalą, jeigu taip galima pavadinti, šiek tiek diskredituojamos tokios improvizacijos“, – antradienį žurnalistams sakė A. Kubilius.

Politikas būtų rekomendavęs pagalvoti, ar tikrai verta dabar važiuoti žinant, kad Ukrainos Rada jau nebesusirinks iki pat viršūnių susitikimo Vilniuje, Ukrainos prezidentas žada čia atvažiuoti, opozicijos lyderiai taip pat žada čia atvykti.

„Seimo pirmininkės noras galbūt čia pakartoti prezidento Valdo Adamkaus diplomatinių misijų svarbą per oranžinę revoliuciją kažin ar gali būti realizuotas. Todėl pats toks vizitas ir kaip jis yra organizuotas, mano manymu, tikrai nėra tai, kuo Lietuva gali šiandien padėti Ukrainai“, – teigė A. Kubilius.

Jo duomenimis, Seimo pirmininkės ir ją lydinčios delegacijos dviejų dienų kelionė į Ukrainą kainavo Seimui tai yra mokesčių mokėtojams apie 9 tūkst. litų. Delegacijoje yra Seimo nariai Gediminas Kirkilas ir Petras Auštrevičius.

Oficialiai pranešama, kad vizito į Ukrainą metu planuojami susitikimai su Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininku Volodymyru Rybaku ir opozicijos lyderiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.