Lietuvoje

2013.11.25 13:42

Pradėti tikrinti Lietuvos prekybos centrai

BNS2013.11.25 13:42

Po nelaimės Rygoje, kai sugriuvus prekybos centrui „Maxima“ žuvo daugiau kaip 50 žmonių, Lietuvos specialistai pirmadienį pradėjo tikrinti didžiausius šalies prekybos centrus ir masines žmonių susibūrimo vietas.

Po nelaimės Rygoje, kai sugriuvus prekybos centrui „Maxima“ žuvo daugiau kaip 50 žmonių, Lietuvos specialistai pirmadienį pradėjo tikrinti didžiausius šalies prekybos centrus ir masines žmonių susibūrimo vietas.

„Ministro pavedimu nuo pirmadienio ryto pradėtas operatyvus parduotuvių patikrinimas. Jo išvadų tikimės ketvirtadienį“, – BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Vida Šmigelskienė.

PAGD Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Audrius Čiuplys BNS sakė, jog specialistai tikrina didžiausias parduotuves, kurios pastaruoju metu nebuvo tikrintos. Anot jo, bus tikrinami evakuacijos keliai, gaisro apsaugos ir gesinimo sistemos, vertinamas darbuotojų pasiruošimas nelaimės atveju.

„Parduotuvės, kurių plotas yra didesnis kaip 2 tūkstančiai kvadratinių metrų, yra tikrinamos kartą per metus. Dabar duotas nurodymas patikrinti didžiausias parduotuves, o kurios buvo neseniai tikrintos ir jokių pažeidimų nerasta, tai šio patikrinimo metu netikrinsime, nes tiesiog fiziškai visko neįmanoma patikrinti“, – BNS A.Čiuplys.

Anot jo, PAGD kasmet tikrina daugiau kaip 3,8 tūkst. prekybos paskirties pastatų, tačiau, kiek yra parduotuvių, kurių plotas yra didesnis nei 2 tūkst. kvadratų, nežinoma. Jo teigimu, vien Vilniuje bus patikrinta apie 40 prekybos centrų, taip pat didieji teatrai, „Siemens“, „Forum Palace“ ir kitos arenos.

Vidaus reikalų ministerija penktadienį įpareigojo PAGD direktorių Remigijų Baniulį skubiai patikrinti, kaip laikomasi priešgaisrinės saugos taisyklių.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI